Bez wiz do USA. Czy Polacy chętniej latają?
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Podróże do Stanów Zjednoczonych bez wymaganej wizy możliwe są od listopada ubiegłego roku. Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher poinformowała, że od momentu objęcia Polski programem Visa Waiver Program (VWP) 20 tys. aplikacji z naszego kraju zostało pozytywnie zweryfikowanych w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży.

Fantastyczna informacja! Od listopada 2019 aż 20 tys. Polaków uzyskało autoryzację w systemie ESTA. Dzięki wprowadzeniu Polski do Programu Ruchu Bezwizowego podróżowanie do USA stało się o wiele prostsze. Dziękujemy za chęć odwiedzenia naszego wspaniałego kraju :) – napisała na Twitterze ambasador Mosbacher.

Rejestracja w systemie ESTA kosztuje 14 (USD) i jest znacznie tańsza, niż opłata wizowa (160 USD). Krótszy jest również czas wypełniania elektronicznych formalności. Zgoda w tym systemie jest wydawana na dwa lata. W tym okresie czasie można odwiedzać USA wielokrotnie, ale nie można podejmować pracy, a pobyt nie może być dłuższy niż 90 dni. Warto również pamiętać, że tak jak było to w przypadku podróży z wymaganą wizą, ostateczna zgoda na wjazd do USA zależy od urzędnika służby imigracyjnej podczas kontroli.

Przypomnijmy, że na początku listopada 2019 r. Polska dołączyła do programu ruchu bezwizowego USA. Warunkiem było spełnienie istotnego warunku - odsetek odmów wizowych musiał spaść poniżej 3 procent. Po kilkudziesięciu latach, tak też się stało…