Bezpieczne klimatyzatory
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Z temperaturami na poziomie 90 stopni Fahrenheita i jeszcze wyższą temperaturą odczuwalną, niektórzy mieszkańcy miasta martwią się, że będą musieli dokonać wyboru między pokonaniem upałów a walką z Covid-19, łącząc wentylatory z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Przemawiając podczas konferencji prasowej w tym tygodniu doktor Allison Arwady, komisarz Departamentu Zdrowia Publicznego w Chicago, zapewniła mieszkańców, że mogą się odprężyć.

W momencie, gdy mija dokładnie 25 lat od śmiertelnej fali upałów w Chicago, w której życie straciło 739 mieszkańców miasta, Arwady stanowczo zaprzecza wszelkim mitom dotyczącym klimatyzacji w związku z koronawirusem i zachęca do bezpiecznego korzystania z klimatyzatorów. 

"Chcę jasno powiedzieć, że korzystanie z klimatyzacji w swoich mieszkaniach w domach jest bezpieczne i konieczne" - powiedziała.

Chociaż wentylacja może stanowić czynnik w przypadku koronawirusa, Arwady zapewniła, iż nie obawia się, że klimatyzatory okienne lub centralne chłodzenie w mieszkaniach i domach mogą być źródłem rozprzestrzeniania się COVID-19.

Mówiąc ogólnie, zwiększenie wymiany powietrza pomiędzy wnętrzem domu czy mieszkania i środowiskiem zewnętrznym pomaga ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19 w budynkach. Arwady powiedziała, że ludzie mogą dodatkowo otworzyć okno lub drzwi podczas pracy AC, aby zmniejszyć potencjalne ryzyko.

JM