Bezpieczne świąteczne zakupy
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Prokurator generalny stanu Illinois opublikował doroczny przewodnik Safe Shopping Guide, w którym wymieniono produkty wycofane z półek w ciągu ostatniego roku, aby pomóc rodzicom w zakupie bezpiecznych prezentów dla dzieci.

Przewodnik zawiera szczegółowe opisy i zdjęcia niedawno wycofanych produktów dla dzieci, w których stwierdzono np. wysoki poziom ołowiu lub stwarzają ryzyko uwięzienia, upadku lub uduszenia. Amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów wycofała ponad 30 takich przedmiotów w ciągu ostatniego roku.

Wśród zabawek, na które należy zwrócić uwagę, są kubki-niekapki, pluszaki czy przedmioty zawierające ołów, oraz zabawki, które stwarzają poważne ryzyko zadławienia. Dodatkowo w przewodniku zwrócono uwagę na liczne kołyski i bujaczki dla dzieci ze względu na ryzyko upadku lub uduszenia.

Chociaż wiele z tych produktów zostało już usuniętych ze sklepowych półek, konsumenci powinni w dalszym ciągu zapoznać się z przewodnikiem, a także wytycznymi dotyczącymi produktów, aby upewnić się, że kupowane przez nich przedmioty są bezpieczne dla dzieci i odpowiednie dla ich wielu.

Pełny przewodnik dostępny jest na stronie Safe Shopping Guide

jm