Bezpłatna kawa dla pracowników pierwszej linii ognia w walce z pandemią
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Przez cały grudzień sieć Starbucks będzie oferować bezpłatną kawę „osobom dbającym o bezpieczeństwo naszych społeczności w czasie pandemii Covid-19”.

Firma poinformowała w tym tygodniu, że każdy klient, który pracuje na pierwszej linii ognia w walce z pandemią koronawirusa, otrzyma bezpłatną kawę – gorącą lub zimną.

„To był niezwykle trudny rok, zwłaszcza do pracowników na pierwszej linii, którzy służą naszym społecznościom” – poinformowała w komunikacie wice prezes Starbucks, Virginia Tenpenny. „Chcemy okazać nasza głęboką wdzięczność tym, którzy nas wspierają i chronią każdego dnia, małym gestem życzliwości i filiżanką kawy”.

Oferta jest dostępna dla lekarzy, pielęgniarek, pracowników służby zdrowia, farmaceutów, dyspozytorów, strażaków, ratowników medycznych, policjantów, dentystów i higienistek dentystycznych, pracowników zdrowia psychicznego, personelu szpitali i osób w czynnej służbie wojskowej – czytamy.

Starbucks przekazało również 100,000 dolarów na rzecz National Alliance on Mental Illness (NAMI), aby wesprzeć wirtualne zasoby na usługi w zakresie zdrowia psychicznego dla ratowników pierwszej linii, a w tym sezonie świątecznym planuje zaskoczyć 50,000 ratowników specjalnymi prezentami i kartami podarunkowymi.

Od początku pandemii firma rozdała służbom ratunkowym ponad 2 miliony kubków kawy.

jm