Bezpłatne przejazdy dla personelu medycznego
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W poniedziałek Metra poinformowała, że wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników służby zdrowia podczas pandemii koronawirusa, oferuje im bezpłatne przejazdy w czasie obowiązującego obecnie nakazu pozostania w domach w Illinois.

Podróżni muszą przedstawić dowód zatrudnienia, poświadczający ich pracę w szpitalu, gabinecie lekarskim, placówce medycznej lub lokalnej straży pożarnej.

"Wiemy, że to niewielki gest" - powiedział Jim Derwinski, dyrektor generalny Metra. "Ale jeśli stanowi to choć minimalne wsparcie i ułatwienie dla tych kobiet i mężczyzn, którzy dzielnie stawiają się w pracy każdego dnia i ratują ludzkie życie podczas kryzysu, to jest to właściwe rozwiązanie".

Poniedziałek był również pierwszym dniem, w którym Metra ograniczyła świadczone usługi o połowę. Agencja poinformowała w ubiegłym tygodniu, że zmniejsza ilość pociągów o połowę z uwagi na "znaczny spadek liczby podróżnych".

W swoim poście dotyczącym koronawirusa, Metra poinformowała, że codziennie czyszczone są wagony kolejowe, a stacje kilka razy w tygodniu, ale zamknięcie szkół i coraz większa liczba osób pracujących w domach doprowadziły do zmniejszenia liczby osób korzystających z transportu publicznego.

Metra opublikowała alternatywny tygodniowy harmonogram przejazdów na swojej stronie internetowej, dodając, że może nastąpić dalsze ograniczenie usług, jeśli popyt będzie nadal spadał.

Gubernator J.B. Pritzker wydał w sobotę nakaz pozostania w domach, w myśl którego zakazane są nieistotne podróże i spotkania towarzyskie, ale w dalszym ciągu dozwolone jest podróżowanie do miejsc pracy, przejazdy do sklepów spożywczych, lekarzy, itp.

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: