Biden-Harris na Trump Tower
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Napis „Biden-Harris” został wyświetlony m.in. na chicagowskim budynku Trump Tower. To element prowadzonej w całych Stanach Zjednoczonych kampanii zorganizowanej przez Amerykański Związek Zawodowy „United Steelworkers” (USW), który zrzesza ponad milion aktywnych i emerytowanych pracowników.

„Nadchodzące wybory są rzeczywiście bardzo ważne dla pracowników. Wyborcy będą mogli wypowiedzieć się w sprawach ważnych dla każdego zatrudnionego – chodzi o opiekę medyczną, kwestie emerytalne czy bezpieczeństwo w miejscu pracy. To wszystko jest zagrożone” – mówi rzecznik USW Jess Kamm Broomell.

Kampania ma na celu zachęcić pracowników do oddania głosu w listopadowych wyborach na wspomniany, wyświetlony duet. Logo, na którym widać nazwiska demokratycznych kandydatów na urząd prezydenta i wiceprezydeta USA, a także samego USW będą wyświetlane na najbardziej prestiżowych budynkach amerykańskich miast. Oprócz napisu na Trump Tower mieszkańcy Chicago mogli zobaczyć podobne m.in. na Chicago Theatre i Art Institute of Chicago.

Przedstawiciele „The Trump Organization” do tej pory nie skomentowali sprawy.

Kampania rozpoczęła się nieco ponad miesiąc temu, a członkowie USW z tym samym przekazem pojawili się m.in. w Pensylwanii, Michigan, Ohio, Wisconsin i Minnesocie. Jak twierdzą związkowcy – z każdym kolejnym przystankiem zaangażowanie w akcję ze strony pracowników jest coraz większe.

FK