----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

12 lipca 2021

Udostępnij znajomym:

W obliczu ogólnokrajowego wzrostu przestępczości z użyciem broni palnej, prezydent Joe Biden w poniedziałek spotkał się z burmistrzami i funkcjonariuszami organów ścigania największych amerykańskich miast, aby porozmawiać na temat metod ograniczenia eskalacji przemocy, którą obserwujemy od 2020 roku.

Superintendent chicagowskiej policji, David Brown, był jednym z liderów uczestniczących w sesji w Białym Domu w poniedziałkowe popołudnie. W miniony weekend w Chicago postrzelono 40 osób, z czego 11 zmarło z powodu odniesionych obrażeń.

W uwagach skierowanych do dziennikarzy na początku spotkania, Biden powiedział, że planuje rozmawiać o sposobach, w jakie rząd federalny może pomóc społecznościom w walce z rosnącą przestępczością, zwłaszcza z rosnącą przemocą z użyciem broni w miastach.

„Chociaż nie ma jednego uniwersalnego podejścia, wiemy, że są pewne rzeczy, które działają” – powiedział Biden. „A pierwszym z tych, które działają, jest powstrzymanie przepływu broni palnej”.

Biden, który zobowiązał się do dążenia do radykalnych zmian w przepisach dotyczących broni palnej, w zeszłym miesiącu ujawnił środki mające na celu powstrzymanie przepływu broni palnej używanej przez przestępców. Prezydent, który ma wieloletnie powiązania z organami ścigania, ogłosił również kroki, aby pociągnąć nieuczciwych handlarzy bronią do odpowiedzialności za naruszenie przepisów federalnych i pomóc stanom zatrudnić więcej funkcjonariuszy policji dzięki wykorzystaniu funduszy ratunkowych związanych z pandemią COVID-19.

Biden obiecał podczas swojej kampanii, że podejmie działania przeciwko przemocy z użyciem broni w od pierwszego dnia urzędowania swojej administracji, ale krytycy twierdzą, że jego dotychczasowe wysiłki były ograniczone. Republikanie określili wzrost przestępczości dowodami słabej polityki demokratów i chcą, aby przestępczość stała się przedmiotem wyborów w 2022 r., które wpłyną na kontrolę Kongresu.

Urzędnicy Białego Domu twierdzą, że lokalne społeczności w całym kraju wykorzystują pieniądze z pakietu ratunkowego Bidena wobec COVID-19, aby wzmocnić programy letnie, stworzyć możliwości pracy w zagrożonych społecznościach i finansować programy interwencyjne dotyczące przemocy w społeczności – wszystkie środki mające na celu zmniejszenie przemocy z użyciem broni.

W ubiegłym tygodniu Lori Lightfoot spotkała się z prezydentem na lotnisku O'Hare i krótko z nim rozmawiała. Burmistrz powiedziała, że ich dyskusja dotyczyła przemocy z użyciem broni. Od dawna mówi, że Chicago potrzebuje pomocy federalnej, w tym kompleksowej reformy kontroli broni, aby powstrzymać strzelaniny.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----