----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Prezydent Joe Biden ma pojawić się w Chicago w środę, aby promować działania mające na celu walkę z epidemią koronawirusa. Chodzi o wymóg, zgodnie z którym firmy zatrudniające 100 lub więcej pracowników, muszą wymagać od nich szczepień lub cotygodniowego poddawania się testom.

Prezydent stoi w obliczu presji, aby poradzić sobie z ostatnią falą pandemii Covid-19. Jego poparcie w sondażach spadło w ostatnich tygodniach, częściowo z powodu sytuacji związanej z koroanwirusem, a także z powodu decyzji, które doprowadziły do chaotycznego wycofywania wojsk amerykańskich z Afganistanu.

Demokratyczny gubernator J.B. Pritzker popiera działania prezydenta mające na celu uporanie się z Covid-19. Jego administracja wprowadziła obowiązkowe szczepienia lub testy dla nauczycieli, pracowników służby zdrowia, studentów, pracowników placówek opieki, jednocześnie wzywając sektor prywatny do podjęcia zdecydowanych działań i wymagania szczepień od pracowników.

W wydanym oświadczeniu Pritzker stwierdził, że jest dumny z możliwości powitania prezydenta Bidena w Illinois, „najbardziej zaszczepionym stanie na Środkowym Zachodzie”, podkreślając wspólne wysiłki na rzecz zachęcenia każdego do przyjęcia szczepionki, aby jak najszybciej uzyskać zbiorową ochronę.

Nakaz Bidena dotyczący konieczności szczepień pracowników dużych firm został wydany na początku tego poprzez U.S. Department of Labor’s Occupational Safety and Health Administration i nie ma jeszcze daty wejścia w życie. Natychmiast spotkał się ze sprzeciwem ze strony wielu republikańskich gubernatorów, którzy ostrzegali przed lawiną procesów sądowych, mających na celu zakwestionowanie tych przepisów. W skali kraju wymóg objąłby około 80 milionów Amerykanów.

jm