----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Prezydent odwiedził w czwartek okolice Chicago, by promować obowiązek szczepień. Wygłosił przemówienie w jednej z firm w Elk Grove Village na północno-zachodnich przedmieściach. Biden podkreślił, że kluczem do zakończenia pandemii są powszechne szczepienia. "Zróbcie to, co należy. To może uratować wam życie".

Pomimo tego, że Stany Zjednoczone w ostatnim czasie poczyniły znaczące kroki w walce z pandemią, prezydent ostrzegał, że przed nami jeszcze długa droga w walce z wirusem. Mają w tym pomóc obowiązkowe szczepienia lub cotygodniowe testy, którym powinni poddać się pracownicy poszczególnych firm.

Joe Biden uważa, że to „pandemia nieszczepionych", przeciążyła krajowy system opieki zdrowotnej. "Nieszczepieni przepełniają nasze szpitale, przeciążając izby przyjęć i oddziały intensywnej terapii" - powiedział. "Nieszczepieni pacjenci nie pozostawiają miejsca dla kogoś z atakiem serca lub tych, którzy potrzebują pilnych operacji na raka, ponieważ nie mogą dostać się na odziały intensywnej terapii i sale operacyjne".

Podczas przemówienia prezydent przekonywał, że osoby, które jeszcze nie przyjęły preparatu, mogą wpędzić gospodarkę w kłopoty, dlatego zachęcał wszystkich właścicieli biznesów, nawet tych mniejszych, których nie obowiązuje nakaz, aby wymagały szczepień od swoich pracowników "Wiem, że te decyzje nie są łatwe, ale są one przykładem, potężnym przykładem". Pochwalił także biznesy, które wprowadziły już takie wymogi.

Biden apelował także do zdrowego rozsądku Amerykanów. "Jeśli się jeszcze nie zaszczepiliście, zróbcie to, co należy. To może uratować życie wam i tym, z którymi macie styczność. Możemy zakończyć tę sprawę. To jest łatwe, dostępne i bezpłatne”.

Podczas wizyty prezydent spotkał się z gubernatorem J.B. Pritzkerem, burmistrz Chicago Lori Lightfoot i prezesem United Airlines Scottem Kirby. Gubernator promował Illinois jako "najbardziej zaszczepiony stan na Środkowym Zachodzie” i również zachęcał do szczepień.

"Każdy Amerykanin ma wybór, którego musi dokonać. Możemy przygotować się na więcej tragicznych, bezsensownych śmierci w nadchodzących miesiącach. Albo możemy się zaszczepić. Naprawdę nie ma co debatować nad tym, jaki jest właściwy wybór” - mówił gubernator.

Pierwsza Dama Jill Biden odwiedzi Chicago w przyszłym tygodniu.

al