Bieg Niepodległości już w najbliższą niedzielę
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Wyścig upamiętniający 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się w niedzielę na plaży przy Montrose Harbour, o godzinie 11:11. Niezwykły czas rozpoczęcia ma uczcić dzień 11 lilstopada, czyli Święto Niepodległości Polski.

Uczestnicy tegorocznego wyścigu będą mieli dwa dystanse do wyboru: bieg na 10 kilometrów lub bieg / spacer na 5 km. W ubiegłym roku impreza została zorganizowana w Chicago po raz pierwszy z okazji 100. rocznicy odrodzenia się Polski jako niepodległego państwa, co nastąpiło 11 listopada 1918 roku.

Bieg Niepodległości to okazja do uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe koszulki i medale. Po wyścigu oferowane będą polskie jedzenie i napoje, a czas uczestnikom umili występ popularnego rapera, Funky Polaka.

Zwycięzcą Biegu Stulecia Chicago 2018 został polonijny maratończyk Damian Bednorz, który pokonał trasę 10 kilometrów w czasie 36 minut i 33 sekund. Na mecie historycznego biegu wyprzedził Jacka Kafla i Krzysztofa Bąka. Wśród pań najszybszą okazała się Aneta Ziemiańska, która ten sam dystans pokonała w czasie 40 minut i 50 sekund. W pokonanym polu pozostawiła Justynę Tylkę oraz Magdalenę Mrożek.

Koszt rejestracji to $40-50 i można jej dokonać na stronie: https://www.eventbrite.com/e/polish-independence-10k5k-runwalk-registration-60431485199

Monitor