----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Siódmego listopada 11 minut po godzinie 11 w parku przy nadbrzeżu Montrose Harbor w Chicago wystartowali uczestnicy IV Biegu Niepodległości organizowanego od czterech lat przez Radio WPNA R103.1 FM. Wzięło w nim udział blisko 1,500 uczestników.

Biegaczki i biegacze rywalizowali na dystansie 5 i 10 kilometrów i chociaż najważniejszy nie był wynik, ale sam fakt pokonania dystansu, to warto odnotować, że w pierwszej grupie najlepiej spisali się Katarzyna Przekop i Jacek Walasik. Natomiast „dziesiątkę” najszybciej przebiegli Barbara Balos i Jacek Kafel. Po dotarciu do mety wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

DSC 0197

Po przebiegnięciu linii mety każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal

Na trasie spotkali się biegacze wielu polonijnych grup. Blisko 100 osób reprezentowało biegaczki zrzeszone w „BiegAm”. Liczna była grupa biegaczy z Palatine oraz klubu „Dziubek” i „”BB Fitnes”, a także „HDS Eagles”. Z Milwaukee dotarło ponad 20 osób. Wszyscy byli zadowoleni, że po rocznej przewie spowodowanej pandemią mogli się spotkać na trasie biegu. Bardzo korzystna aura sprzyjała nawiązywaniu znajomości i rozmowom na trasie. Po biegu wszyscy z apetytem zajadali się piknikowymi przysmakami serwowanymi przez działaczy Związku Ślązaków w Ameryce oraz personel KD Market.

Tekst i zdjęcia: Andrzej, Jakub Baraniak/NEWSRP