----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komiksy o Supermanie pojawiły się po raz pierwszy prawie 80 lat temu. W tym czasie bohater ten wielokrotnie uratował świat, umarł i wrócił do życia, a nawet zmierzył się z białymi suprematystami. Teraz rolę obrońcy świata przejąl syn poprzedniego Supermana. 

W najnowszym, piątym numerze serii komiksów „Superman: Son of Kal-El”, jego bohater, Jon Kent, czyli syn Clarka Kenta i Lois Lane, zaangażuje się w związek z mężczyzną.

W trzecim numerze Jon przedstawił rodzicom swojego różowowłosego kolegę, reportera Jaya Nakamurę. Okazuje się, że łączy ich coś więcej niż przyjaźń. Media pokazały właśnie przedpremierowy kadr z serii tworzonej przez Toma Taylora. Widzimy na nim pierwszy pocałunek pary.

Twórca powiedział, że ewolucja nowego Supermana jest zgodna z wartościami, które postać ta zawsze reprezentowała i, co ważne, odzwierciedla doświadczenia wielu fanów komiksu.

„Symbol Supermana zawsze oznaczał nadzieję, prawdę i sprawiedliwość” – powiedział Taylor. „Dzisiaj ten symbol reprezentuje coś więcej. Dzisiaj więcej ludzi może zobaczyć siebie w tym najpotężniejszym superbohaterze komiksów”.

„Ludzie kontaktują się ze mną ze wszystkich stron świata mówiąc, że widzieli nagłówek i wybuchają płaczem. Nigdy nie wyobrażali sobie, że Superman może ich reprezentować” – dodał Taylor.

Komiks ukaże się 9 listopada.