Bitcoin ciągle w górę
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Padł rekord. Kryptowaluta nie daje o sobie zapomnieć. Wartość jednej monety - jednego tokena przekroczyła kwotę 40,000 dolarów i rośnie każdego dnia. To  dwukrotnie więcej niż trzy lata temu. Dobra passa trwa od kilku tygodni, ale w niedzielę bitcoin pobił rekord wynoszący dotychczas 34,800 dolarów. Zdaniem ekspertów wartość wszystkich bitcoinów wypuszczonych do obiegu przekracza obecnie 740 miliardów dolarów, a cały rynek kryptowalut, którego bitcoin jest liderem szacowany jest na ponad bilion dolarów.

„Nie jest zaskakujące, że bitcoin rośnie w ostatnim czasie. Zachęca do tego coraz bardziej poważne postrzeganie bitcoina i całej klasy aktywów w walucie cyfrowej. Bitcoin ma realny potencjał do przekształcenia globalnych finansów” - mówi Michael Sonnenshein z Grayscale Investments.

Bitcoinami zainteresowały się światowe media i najwięksi gracze na giełdzie – co z pewnością wpłynęło na duży wzrost kryptowaluty. Powodów jest jeszcze kilka, ale za najważniejszy większość osób wskazuje lokatę kapitału, jaką zapewnia bitcoin w połączeniu z dobrą stopą zwrotu. Bez dwóch zdań stanowi teraz alternatywę dla złota czy innych metali szlachetnych. Bitcoiny stają się coraz bardziej powszechne, a do obrotu dopuściły je takie platformy jak chociażby PayPal. Gavin Smith z konsorcjum kryptowalut Panxora Group uważa, że dalszy wzrost bitcoina jest niemal pewny, ale nie należy oczekiwać, że będzie tak gwałtowny jak ten widoczny teraz. Podobnego zdania są grupy inwestycyjne - ich zdaniem cena jednego tokona może wkrótce osiągnąć kwotę rzędu $100,000. Z drugiej strony pozostali branżyści są bardziej ostrożni i przekonują, że możliwa jest korekta, bo obecny poziom kryptowaluty jest nienaturalnie wysoki.

Bitcoin – w skrócie BTC to wirtualna waluta, tworzona i przetrzymywana elektronicznie. Z klasycznym pieniądzem ma niewiele wspólnego. Nie podlega żadnym bankom ani instytucji emisyjnej. Służy przede wszystkim do płatności w internecie, a sklepy i platformy usługowe coraz powszechniej dodają do swoich serwisów opcję płatności za pomocą bitcoinów. W Stanach Zjednoczonych kryptowaluta jest legalna i przybiera na sile. Eksperci z branży twierdzą, że w USA wciąż brakuje szczegółowych regulacji prawnych, które sprawiłyby, że korzystanie z bitcoinów stałoby się bardziej powszechne.

fk