Biznesmen Gary Rabine zgłosił swą kandydaturę na urząd gubernatora
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Jest on już trzecim kandydatem ubiegającym się o nominację republikańską w wyborach gubernatorskich w Illinois w 2022 roku. Dołącza więc do byłego senatora stanowego Paula Schimpfa z Waterloo i senatora Darrena Baileya, którzy jak do tej pory są jedynymi, zadeklarowanymi kandydatami w republikańskich prawyborach na najwyższe stanowisko w Illinois.

57-letni biznesmen jest właścicielem i założycielem Rabine Group, firmy świadczącej komercyjne usługi związane z zagospodarowaniem przestrzeni na zewnątrz budynków.

Biznesmen z północno-zachodnich przedmieść zorganizował dwie konferencje inauguracyjne - w Schaumburgu i Woodstock - krytykując urzędującego gubernatora, JB Pritzkera, w związku ze stanowymi podatkami od nieruchomości i zamknięciami biznesów spowodowanymi pandemią. Zobowiązał się stworzyć pro-biznesową administrację, która będzie dążyć do złagodzenia wielu przepisów w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego i zatrudnienia, jednocześnie starając się o cięcia podatków, które, jak twierdzi, doprowadziły do exodusu miejsc pracy i mieszkańców Illinois.

Rabine jest zagorzałym zwolennikiem polityki Donalda Trumpa, jest również członkiem rady nadzorczej i darczyńcą Turning Point USA, konserwatywnej organizacji non-profit, której celem jest promowanie konserwatywnych zasad na kampusach uniwersyteckich w całym kraju, a także aktywnym członkiem organizacji Young Presidents oraz Republican Governors Association.

Zgłaszając kandydaturę zachwalano jego doświadczenie, które ma przynieść biznesowe podejście do tworzenia miejsc pracy i „pozwoli rozkwitnąć sektorowi prywatnemu”.

Chociaż podatki od nieruchomości są ustalane na poziomie lokalnych jednostek samorządowych, Rabine powiedział, że będzie dążył do ich obniżenia o co najmniej 50 procent do 2024 roku.

Zapytany przez dziennikarza Chicago Tribune, czy zaakceptował wyniki wyborów prezydenckich w 2020 r., Rabine powiedział: „Nie jestem wystarczająco mądry, aby zrozumieć, jaki był wynik końcowy, czy został skradziony, czy nie, i nigdy bym tego nie powiedział".

Jego komentarz wywołał krytykę ze strony National Democratic Governors Association oraz Illinois Democratic County Chairs 'Association. Obie organizacje wydały oświadczenia w tej sprawie.

Wendi Wallace z DGA nazwała te uwagi „niebezpiecznymi” i powiedziała, że „powinny zdyskwalifikować go z kandydowania na gubernatora”.

„Wejście Rabine do wyścigu gwarantuje, że prawybory GOP będą walką o najbardziej konserwatywnych wyborców” - napisała Wallace w oświadczeniu. „Wyborcy w Illinois nie chcą powrotu administracji Trumpa i przy urnie wyborczej odrzucą Rabine i każdego, kto podziela jego wartości”.

Przewodnicząca IDCCA, Kristina Zahorik, powtórzyła te obawy.

„Gary Rabine albo nie ma pojęcia, albo jest częścią ekipy teorii spiskowych, która nie wierzy, że Joe Biden został legalnie wybrany na prezydenta” - oświadczyła Zahorik.

Prawybory odbędą się 15 marca 2022 roku.

rj