Blagojevich wychodzi na wolność
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Prezydent Donald Trump złagodził wyrok więzienia Roda Blagojevicha, mówiąc we wtorek dziennikarzom, że 14-letni wyrok skazujący dla byłego gubernatora był „absurdalny”.

Rod Blagojevich został skazany w 2011 roku za próbę wykorzystania swoich wpływów do obsadzenia stanowiska zwolnionego w Senacie USA przez Baracka Obamę, przestępstwa korupcyjne, udział w przestępczym spisku, fałszerstwa i wymuszenia uzyskania środków na kampanię wyborczą.

W sierpniu ubiegłego roku Trump powiedział, że poważnie rozważa skrócenie 14-letniego wyroku, określając go niewiarygodnie niesprawiedliwym.

Rod Blagojevich i Donald Trump poznali się w programie telewizyjnym "Celebrity Apprentice" w 2010 roku, którego producentem i gospodarzem był miliarder z Nowego Jorku. I chociaż Trump wyeliminował go z niego, to chwalił Blagojevicha za odwagę, z jaką stawał naprzeciw wszelkiego rodzaju przeciwnościom losu.

„Tak, skróciliśmy wyrok Roda Blagojevicha” – powiedział we wtorek Donald Trump. „Spędził w więzieniu ostatnich 8 długich lat. Wydaje się bardzo miłą osobą, ale nie znam go zbyt dobrze”.

Trump dodał, że podjął swoją decyzję myśląc o rodzinie byłego gubernatora, zwłaszcza o jego córkach.

„Będzie mógł wrócić do domu i być razem ze swoją rodziną po spędzeniu ośmiu lat w więzieniu, co według mnie było absurdalnie wysokim wyrokiem”.

Trump stał się ostatnią nadzieją Blagojevicha po tym, jak Sąd Najwyższy USA odrzucił jego ostatnią apelację w kwietniu 2018 i wydawało się, że były gubernator pozostanie za kratami do planowanego zwolnienia w 2024 roku.

Oczekuje się, że Rod Blagojevich wyjdzie na wolność jeszcze we wtorek.

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: