Bożonarodzeniowy spektakl w szkole im. św. Brata Alberta Chmielowskiego
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

„Krakowiacy i górale z pokłonem u żłóbka” to tytuł tegorocznych jasełek wystawionych przez uczniów ze szkoły im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Dzieci pod okiem Marty Nowak i Jadwigi Myszki wystawiły spektakl przybliżający polskie zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Był pokaz robienia pierogów i pieczenia makowca. Na scenie nie mogło zabraknąć żłóbka, Świętej Rodziny i kolędników. Życzenia dzieciom, rodzicom i nauczycielom złożyła dyrektor placówki Marzena Klimek. „Już po raz siódmy w historii naszej szkoły zasiadamy z dziećmi i rodzicami do wspólnej wieczerzy. To nasze spotkanie to nie tylko czas składania sobie życzeń, dzielenia się opłatkiem, ale również czas edukacji, ponieważ uczniowie naszej szkoły są trzecim pokoleniem Polaków w Stanach Zjednoczonych”.

Jasełka były okazją do wręczenie dorocznych nagród i wyróżnień w konkursie o św. Bracie Albercie Chmielowskim. Motywem konkursu plastycznego i literackiego był chleb. Klasy od pierwszej do trzeciej rywalizowały w konkursie plastycznym pod tytułem „Brat Albert”. W tej grupie najlepsza okazała się klasa IA Alicji Buch. Drugą lokatę otrzymali najmłodsi uczniowie z klasy Marzeny Kozłowskiej. Trzecie miejsce przypadło podopiecznym Dominiki Michoń. Wśród uczniów z klas od czwartej do siódmej piszących esej pt. „Chleb w mojej rodzinie” nagrodzeni zostali: Aleksandra Malara, Julia Herba, Eryk Józefko i Adam Zagradziński. Uczniowie klas ósmych i licealnych przygotowywali projekt na działanie pod hasłem „I my bądźmy chlebem”. Najlepiej jury złożone z sióstr albertynek oceniło projekt Nel Winiarczyk. Druga lokata przypadła Katarzynie Zawiślak, a trzecią nagrodę odebrał Jan Haraburda. Prymusi z poszczególnych klas otrzymali wyróżnienie „Uczeń na medal”. Tytułem „Nauczyciel dobry jak chleb” dyrektor Marzena Klimek uhonorowała Jadwigę Myszkę i Joannę Drapak-Ornelas. Świąteczne spotkanie zakończył tradycyjny przygotowany przez rodziców wigilijny posiłek.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak