Brzesko i Okolice
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Działające w Chicago od blisko 20 lat Stowarzyszenie Ziemi Brzeskiej i Okolic od początku swego istnienia prowadzi działalność charytatywną na rzecz szkół oraz sierocińców w rejonie Brzeska. Na ten cel zostaną przeznaczone również środki z pikniku, który wolontariusze stowarzyszenia zorganizowali w lipcu na polanie trzynastej w parku Schiller Woods.

„Staramy się pomagać rodzinom z dziećmi z okolic Brzeska, które są w trudnej sytuacji życiowej. Pomagamy szkołom, prowadzonej przez siostry zakonne ochronce dla dzieci niepełnosprawnych w Brzesku, gdzie leczone są dzieci z całej Polski. Pomoc kierujemy także do Domu Dziecka w Jasieniu koło Brzeska. Po każdej imprezie charytatywnej, jaką tutaj organizujemy, decydujemy komu i ile pieniędzy przesłać” – powiedziała Halina Spiżewski, współorganizatorka pikniku.

„Z pieniędzy, które przekazujemy szkołom, dzieci z biednych rodzin otrzymują dofinansowanie do śniadań oraz na pokrycie kosztów wyjazdu do teatru lub na inne wycieczki” – dodała prezes Ewa Bartosik.

Przy muzyce Marka Kalinowskiego na brzeskim pikniku bawiło się kilkaset osób. Mszę św. polową odprawił ks. Grzegorz Wójcik z parafii pw. św. Eugenii. Odbyła się loteria fantowa. Dla dzieci przygotowano zabawy w dmuchanym namiocie.

Fundusze pomocowe tej organizacji wypracowywane są podczas takich spotkań pod chmurką i zabaw. W ciągu siedemnastu lat istnienia stowarzyszenie przekazało do Brzeska ponad 100 tysięcy dolarów.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak