Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Bez podwyżki podatków, dodatkowych opłat i zwolnień pracowników - takie są główne założenia projektu budżetu powiatu Cook przedstawionego przez przewodniczącą Rady Powiatu Toni Preckwinkle.

Plan wydatków ustalono na $6.2 miliarda i są one wyższe o około $260 milionów w porównaniu z propozycją z ub. roku. Duża część pieniędzy, $2.8 mld, przeznaczona jest na szpitale w powiecie Cook i system opieki zdrowotnej, który pokrywa koszty opieki zdrowotnej dla osób o niskich dochodach i nieubezpieczonych.

W swojej propozycji Preckwinkle trwale eliminuje 638 wakujących stanowisk w opiece zdrowotnej. Z relacji biura wynika, że te etaty pielęgniarskie, związane z koordynacją opieki nad pacjentem i prace administracyjne, już dawno były puste. Redukcja zatrudnienia nie wpłynie negatywnie na opiekę nad pacjentem – podkreślono.

Drugie co do wielkości wydatki budżetowe w wysokości 1.3 miliarda przeznaczone są na bezpieczeństwo publiczne.

Zdaniem Preckwinkle deficyt będzie najmniejszy od czasu objęcia przez nią urzędu w 2010 roku.

„Przez 10 lat musieliśmy podejmować trudne decyzje i dokonywać trudnych wyborów. Stawialiśmy czoła różnym wyzwaniom w różnych momentach mojej kadencji” - dodała.

Chociaż Preckwinkle zdołała zmniejszyć prognozowany deficyt budżetowy z około 487 mln dol. w 2011 roku do 18.7 mln w przedstawionym projekcie na przyszły rok, to oczekuje się, że zacznie ponownie rosnąć w 2021 r.

Powiat musi przede wszystkim znaleźć źródła dochodów, aby zrównoważyć rosnące koszty prowadzenia dwóch szpitali i zapewnienia nierekompensowanej opieki zdrowotnej ubogim mieszkańcom.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location