Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Burmistrz Lori Lightfoot promowała swoje rozwiązania kryzysu finansowego miasta podczas otwartego spotkania z mieszkańcami, które odbyło się w środę wieczorem w Copernicus Center.

Burmistrz swój pierwszy projekt budżetu przedstawi w październiku. W wygłoszonym w ub. tygodniu przemówieniu powiedziała, że chce się wcześniej podzielić z mieszkańcami informacjami na temat stanu finansów miasta.

Z obliczeń jej biura wynika, że deficyt w przyszłorocznym budżecie wyniesie nawet $838 milionów dolarów. Zadłużenie Lightfoot nazwała jednym z największych problemów Chicago.

Podwyżka podatków i wprowadzenie nowych opłat mogą być konieczne, by zwiększyć dochody miasta. To właśnie przed takim rozwiązaniem przestrzegali burmistrz Lightfoot uczestnicy spotkania w Copernicus Center, nawiązując do polityki jej poprzednika Rahma Emanuela.

„Rahm Emanuel opodatkował nam wodę do granic możliwości. Zresztą nie tylko wodę, wprowadził też inne opłaty” - mówiła jedna z mieszkanek Chicago.

„Podwyżka podatku od nieruchomości dobija ludzi” - mówił inny uczestnik spotkania.

Burmistrz nadal twierdzi, że wolałaby uniknąć podnoszenia podatków od nieruchomości.

„Myślę, że ludzie najbardziej wyrażają obawy związane z podnoszeniem podatków od nieruchomości. To ostatnia rzecz, którą chcemy zrobić” - powiedziała przed spotkaniem w Copernicus Center.

Na spotkaniu padły też propozycje mieszkańców wyjścia z kryzysu budżetowego, które burmistrz notowała.

„Jest zbyt wielu ludzi, którzy zarabiają pieniądze i tak naprawdę nie wykonują swojej pracy” - powiedziała mieszkanka północno zachodniej dzielnicy, sugerując zwolnienia w Urzędzie Miasta. A takich nie wyklucza sama Lightfoot. Burmistrz już zamroziła zatrudnianie pracowników na wakujące etaty.

Kilku mówców stwierdziło, że nie chce drastycznych cięć budżetowych, ale niewiele osób zidentyfikowało nowe źródła dochodów. Padły propozycje wprowadzenia wyższych podatków dla korporacji robiących interesy w Chicago, czy od tzw. usług uznanych za luksusowe.

Spotkanie w Copernicus Center było pierwszym z czterech poświęconych budżetowi, zaplanowanych na terenie miasta z udziałem Lori Lightfoot.

Pozostałe odbędą się:
- 14 września - Roberto Clemente High School przy 1147 N. Western Ave., od 9 rano do 11 przed południem,
- 19 września - Southeast United Methodist and Community Center przy 11731 S. Avenue, od 6 wieczorem do 8 wieczorem,
- 25 września - Youth-Focused Townhall - Lindblom Math and Science Academy przy 6130 S. Wolcott Ave., od 6 wieczorem do 8 wieczorem.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location