Burmistrz zachęca do udziału w spisie powszechnym 2020
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Lori Lightfoot zaprezentowała we wtorek nową stronę internetową spisu powszechnego dla mieszkańców Chicago.

Kompleksowa strona internetowa zapewnia informacje o tym, jak wziąć udział w spisie powszechnym, przedstawia harmonogram oraz informacje o dostępnych zasobach U.S. Census Bureau i lokalnych partnerów społecznych.

„Informacje ze spisu kształtują nasze społeczności i wpływają na głos naszego miasta w Kongresie. Spis mówi nam, kim jesteśmy jako naród i czego potrzebujemy.

Dane służą do ustalenia, jakich zasobów potrzebują nasze społeczności. Fundusze są przekazywane władzom stanowym i lokalnym, które następnie wykorzystują te pieniądze na finansowanie programów i infrastruktury, takich jak opieka zdrowotna, mieszkalnictwo, edukacja czy transport.

Dokładny spis zapewnia równą reprezentację polityczną i sprawiedliwy podział zasobów rządowych. Na przykład dane ze spisu powszechnego są wykorzystywane do określenia liczby miejsc dla poszczególnych stanów w Izbie Reprezentantów oraz przerysowania granic okręgów kongresowych i stanowych. Dane ze spisu powszechnego są również wykorzystywane na poziomie lokalnym: miasto Chicago opiera się na liczbie ludności przy podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących lokalnych polityk i finansowania.

Udział w spisie powszechnym jest przywilejem i obowiązkiem każdego mieszkańca Chicago” – można przeczytać na stronie.

Burmistrz na nadzieję, że strona zachęci do udziału w spisie powszechnym 2020 i mówi, że wyjaśnia ona wiele obaw dotyczących prywatności i poufnych informacji mieszkańców.

Na stronie znajdują się szczegółowe informacje w kilku językach.

Więcej informacji na stronie: https://www.chicago.gov/city/en/sites/census2020/home.html

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: