Burmistrz zapowiada ochronę nieudokumentowanych imigrantów
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Burmistrz Lori Lightfoot i grupy biznesowe z Chicago podejmują kroki w celu zapewnienia ochrony nielegalnym imigrantom, zapowiadając, że Chicago nie będzie pomagać agentom federalnym, którzy ich tropią.

Zapowiadana i przesunięta w czasie przez prezydenta Donalda Trumpa akcja deportacyjna wymierzona w osoby, które zlekceważyły nakaz deportacji, ma rozpocząć się w najbliższą niedzielę.

„Nie chodzi o konfrontację z administracją Trumpa, ale w 100 procentach o wspieranie naszej społeczności imigrantów” – powiedziała Lightfoot na środowej konferencji prasowej.

Chicago jako miasto sanktuarium naraża się na krytykę ze strony prezydenta Donalda Trumpa i jego Departamentu Sprawiedliwości. Ale burmistrz powiedziała, że skupia się głównie na dzieciach.

„Wiele z problemów dotyczących imigracji oraz strach i niepewność co do tego, co się dzieje, dotyka nasze dzieci w sposób nieproporcjonalnie okrutny” – powiedziała Lightfoot.

„To, co robi, to zastraszanie restauratorów i zastraszanie członków zespołu” – powiedział Sam Toia ze Stowarzyszenia Restauratorów w Illinois.

Toia i inni liderzy biznesu i zdrowia, zapowiedzieli swoje niezachwiane wsparcie dla społeczności imigrantów w Chicago.

Krytycy federalnego planu rozprawienia się z nielegalną imigracją, nazwali ten projekt źle przemyślanym i niewłaściwie wykonanym.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: