----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

28 lipca 2022

Udostępnij znajomym:

Firma Coca-Cola poinformowała, że jej charakterystyczny cytrynowo-limonkowy napój od dawna sprzedawany w zielonych plastikowych butelkach, wkrótce będzie pakowany w przezroczyste opakowania, aby ułatwić ich recykling. Wkrótce zielone butelki zostaną całkowicie wycofane ze sprzedaży po 60 latach ich obecności na rynku. Zmieni się też logo.

Coca-Cola – producent i dystrybutor Sprite – tłumaczy, że przezroczyste opakowanie jest bardziej ekologiczne. Chociaż obecnie zielone butelki Sprite wykonane z politereftalanu etylenu (PET) już nadają się do przerobu surowców wtórnych, często oddzielane są od przezroczystych butelek PET, automatycznie poddawanych procesowi recyklingu, a tym same usuwane z „gospodarki o obiegu zamkniętym” w recyklingu towarów sztucznych.

Nowe butelki popularnego napoju pojawią się w Stanach Zjednoczonych już 1 sierpnia. Coca-Cola ogłosiła także, że napoje Fresca, Seagram’s i Mello Yello przejdą do przezroczystych butelek w „nadchodzących miesiącach”. Marka Dasani rozszerzy również swoją transformację w kierunku używania butelek w 100% pochodzących z recyklingu (z wyłączeniem etykiet i nasadek). Firma szacuje, że sama transformacja Dasani pozwoli zaoszczędzić 20 milionów funtów plastiku i co najmniej 25,000 ton gazów cieplarnianych w 2023 roku.

Amerykański koncern produkujący napoje był często krytykowany za przyczynianie się do szkodliwych dla środowiska odpadów z tworzyw sztucznych. W 2020 roku firma została uznana za największego na świecie producenta plastikowych śmieci przez firmę ekologiczną Break Free From Plastic. 

jm

----- Reklama -----

MONITOR-KONKURS WAKACYJNY

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----