Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

ChicagoCar2Go, firma wynajmująca samochody zapowiada, że 31 grudnia zawiesić swoje usługi na terenie naszego miasta.

Car2Go rozpoczął swój pilotażowy program wypożyczania samochodów w Chicago w lipcu 2018 r. Firma ma 400 samochodów, głównie w północnych dzielnicach.

Car2Go pozwala użytkownikom na odbiór znajdującego się najbliżej pojazdu, udanie się w nim na miejsce docelowe i pozostawienia w wybranej przez siebie lokalizacji. Usługa dostępna jest za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Firma miała problemy związane z kradzieżą ponad 100 samochodów marki Mercedes-Benz. Z tego powodu tymczasowo zawiesiła swoją działalność w kwietniu. Chicagowska policja poinformowała, że 21 osób zostało aresztowanych i oskarżonych, w tym jedna o kradzież tożsamości, w związku z oszustwem zgłoszonym przez Car2Go.

19-letni Angelo Patterson z Chicago został oskarżony o popełnienie przestępstwa związanego z wykorzystaniem karty kredytowej lub debetowej, a także kradzież tożsamości osoby w wieku ponad 60 lat.

Patterson był jedyną osobą, która usłyszała zarzuty kryminalne, pozostałych 20 zatrzymanych zostało oskarżonych o wykroczenia. Sprawcy używali aplikacji Car2Go do kradzieży samochodów firmy. Odzyskano 22 luksusowe pojazdy.

Rzecznik firmy powiedział, że incydent z kradzieżą nie miał nic wspólnego z decyzją o wycofaniu się z naszego miasta. “Chicago okazało się być złożonym rynkiem i wymagało więcej inwestycji, niż firma była w stanie zrobić” - czytamy w oświadczeniu Kendella Keltona, menedżera ds. komunikacji w Car2Go na Amerykę Północną. Firma w październiku 2018 r. chwaliła się, że ma ponad 10,000 użytkowników swojej aplikacji w naszym mieście.

„Chociaż nadal uważamy, że Chicago nadaje się do korzystania z bezpłatnego udziału w ruchu samochodowym, nie doceniliśmy tego, co było konieczne, aby w tym czasie nasza firma mogła się rozwijać na tym rynku” - powiedział Kelton.

Car2Go różniło się od innych firm wynajmujących samochody tym, że samochody mogły zostać zaparkowane w dowolnym miejscu w zatwierdzonej strefie, zamiast zwracane na wyznaczone miejsce parkingowe. Około połowa samochodów Car2Go w Chicago to samochody dwuosobowe, a druga połowa to sedany i SUV-y Mercedes-Benz.

Usługa działa w obszarze w przybliżeniu ograniczonym przez Foster Avenue na północy, Homan i Kimball Ave. na zachodzie i Cermak Road na południu. Części Lakeview i Lincoln Park nie są objęte programem, ponieważ radni wyrażali obawy ograniczanie mieszkańcom miejsc parkingowych. Kelton powiedział jednak, że problemy z parkowaniem nie miały wpływu na decyzję o opuszczeniu Chicago.

Car2Go wycofuje się także z Calgary, Portland, Denver i Austin. Będzie nadal działać w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Montrealu, Vancouver i Seattle.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location