----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Ze względu na gwałtowny wzrost liczby zachorowań na Covid-19, dyrektor Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom prosi nieszczepionych Amerykanów, aby nie podróżowali podczas nadchodzącego weekendu związanego z obchodami Labor Day.

Z danych Johns Hopkins University wynika, że Stany Zjednoczone przekroczyły średnią 160,000 nowych przypadków dziennie. Wraz z rozprzestrzenianiem się wysoce zaraźliwego wariantu delta i rozpoczęciem nowego roku akademickiego liczby te poważnie martwią ekspertów ds. zdrowia.

„Przede wszystkim, jeśli jesteś niezaszczepiony, zalecamy rezygnację z podróży w tym czasie” – powiedziała dyrektor CDC, doktor Rochelle Walensky na spotkaniu informacyjnym zespołu ds. Covid-19 w Białym Domu.

Walensky dodała, że chociaż osoby w pełni zaszczepione mogą podróżować z zachowaniem ostrożności, obecne wskaźniki transmisji oznaczają, że oni również muszą wziąć pod uwagę ryzyko związane z COVID-19 przy podejmowaniu decyzji o podróży.

Z danych CDC wynika, że spośród osób kwalifikujących się do szczepień, w tym Amerykanów w wieku 12 lat i starszych, 38.5% nie zostało w pełni zaszczepionych.

W tym tygodniu dane przedstawione przez doradcę CDC ds. szczepień wykazały 16-krotnie wyższy wskaźnik hospitalizacji w populacji niezaszczepionej niż u osób zaszczepionych. A gwałtowny wzrost liczby hospitalizacji, szczególnie wśród osób nieszczepionych, przeciążył szpitale.

Ponad 200,000 dzieci uzyskało pozytywny wynik testu w ciągu tygodnia

Rośnie zaniepokojenie liczbą infekcji u dzieci, z których wiele nie kwalifikuje się do przyjęcia szczepionki. Wśród dzieci w wieku od 12 do 15 lat, a więc kwalifikujących się na szczepienia, mniej niż połowa otrzymała co najmniej jedną dawkę – wynika z danych opublikowanych w tym tygodniu przez CDC.

Ponad 200,000 dzieci uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa w ostatnim tygodniu, co stanowi pięciokrotny wzrost w porównaniu z ubiegłym miesiącem. Wzrasta również liczba hospitalizacji. Między 20 a 26 sierpnia każdego dnia do szpitali przyjmowano średnio 330 dzieci z Covid-19. To najwyższy wskaźnik nowych hospitalizacji z powodu koronawirusa wśród dzieci od ponad roku, według danych CDC.

jm