CDC zmienia zalecenia dotyczące podróży
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób zaktualizowało swoje wytyczne dotyczące podróży. Turyści powracający z podróży poza granice kraju lub stanu już nie są zobowiązani do poddania się 14-dniowej kwarantannie po powrocie do domu.

CDC w dalszym ciągu zaleca podróżnym "przestrzeganie zaleceń lub wymagań stanowych, terytorialnych, plemiennych i lokalnych dotyczących podróżowania". Poprzednie wytyczne jednak zalecały 14-dniową kwarantannę osobom powracającym z międzynarodowych miejsc docelowych lub obszarów o wysokiej koncentracji przypadków koronawirusa.

Chociaż nadal zwraca się uwagę, iż osoby narażone na kontakt z koronawirusem stwarzają ryzyko zarażenia innych przez 14 dni, CDC na swojej stronie dotyczącej podróżowania w czasie pandemii, zaleca, aby podróżni "niezależnie od tego, gdzie podróżowali lub co robili podczas podróży" przestrzegali dystansu społecznego przebywając wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz, nosili maseczki poza domem, często myli ręce i zwracali uwagę na objawy Covid-19 po powrocie do domu.

"Mogłeś zostać narażony na Covid-19 podczas swoich podróży" - czytamy na stronie. "Możesz czuć się dobrze i nie mieć żadnych objawów, ale możesz w dalszym ciągu zarażać i przenosić wirusa n innych. Ty i twoi towarzysze podróży (w tym dzieci) stwarzacie zagrożenie dla swojej rodziny, przyjaciół i społeczności przez 14 dni po narażeniu na działanie wirusa".

Poszczególne stany mają różne wymagania dotyczące kwarantanny i zalecenia dla gości oraz mieszkańców powracających z podróży zagranicznych czy wycieczek do innych stanów.

Niektóre zniechęcają do podróży międzystanowych wymagając lub zachęcając, aby odwiedzający i mieszkańcy powracający z innych stanów poddali się kwarantannie, inne wymagają negatywnego testu na Covid-19 zamiast polityki dotyczącej kwarantanny.

Każdy, kto planuje wycieczkę samochodową lub letnie wakacje, powinien sprawdzić witryny rządowe pod kątem celu podróży i każdego miejsca, w którym planuje zatrzymać się na noc.

JM