Chicago miastem pluskiew
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Problem insektów jakimi są pluskwy jest większości mieszkańców Chicago bardzo dobrze znany. Wietrzne Miasto od dłuższego czasu zdobywa niechlubne pierwsze miejsce na liście miast, które zmagają się z niechcianymi lokatorami – pluskwami. Każdego roku, jak również w tym, tego rodzaju ranking opublikowała firma Orkin zajmująca się zwalczaniem insektów. Specjaliści przeanalizowali okres od grudnia 2019 do listopada 2020 roku. Na ostateczny werdykt miała wpływ liczba przeprowadzanych dezynsekcji, czyli mówiąc najprościej akcji zwalczających pluskwy.

„Pomimo mniejszej liczby podróży w 2020 roku ze względu na pandemię, pluskwy nadal gryzły w Chicago, będącym przecież popularnym ośrodkiem turystycznym. Wietrzne Miasto odwiedza zwykle ponad 48 milionów turystów rocznie. Rozwinięty systemem transportu publicznego - autobusów i kolei, który w ciągu tygodnia przewozi 1,7 miliona pasażerów to marzenie dla pluskiew” – przekazała firma Orkin w przesłanym komunikacie.

Na kolejnym miejscu niechlubnego rankingu znalazło się Baltimore, a podium zamyka stołeczny Waszyngton. Orkin zbadał liczbę dezynsekcji w 50 amerykańskich miastach.

Są wszędzie!

Pluskwy atakują te bogate i biedne, na wschodzie i zachodzie, można je spotkać zarówno w dobrych hotelach, jak również w ubogich motelach. Pluskwa domowa, czyli "bed bugs" to nocny owad żywiący się krwią człowieka. Choć pluskwy nie przenoszą chorób, to  efekt ich ugryzienia jest bardzo bolesny.

„Pluskwy są problemem dla wszystkich, ponieważ to typowy pasażer na gapę. Ludzie zabierają insekty do własnych domów kompletnie nie zdając sobie z tego sprawy. Natura pluskiew polega na ukrywaniu się w miejscach trudno dostępnych – w pęknięciach i szczelinach. Ważne jest, aby po stwierdzeniu obecności niechcianego lokatora do jego usunięcia zaangażować profesjonalistów” – mówi Ben Hottel, entomolog z firmy „Orkin”. Inny fachowiec dodaje, że „Ludzie błędnie myślą, że pluskwy opanowują wyłącznie zaniedbane i brudne domy. Nie jest to prawdą, bo można je spotkać  także najbogatszych rezydencjach czy luksusowych hotelach. Higiena czy zamożność nie ma nic wspólnego z pluskwami”

Sposobów na uniknięcie pluskiew nie ma zbyt wiele. Eksperci radzą dokładne zbadanie pokoi hotelowych – chodzi przede wszystkim o czarne plamki, które przeważnie pojawiają się na szwach materacy i w okolicy zagłówków – to charakterystyczne elementy występowania pluskiew. Inną, równie pomocną radą jest trzymanie toreb w walizek i pokojach hotelowych nad podłogą, chociażby na biurkach czy stołach. Firmy zajmujące się dezynsekcją i dezynfekcją twierdzą, że na całym świecie liczba inwazji pluskiew wzrosła o ponad 4500% na początku XXI wieku. Owady stały się szczególnie problematyczne w Stanach Zjednoczonych, gdzie szacuje się, że jeden na pięciu Amerykanów albo osobiście walczył z insektami, albo zna kogoś, kto miał taki problem.

Poniżej prezentujemy listę 10 miast, które zdaniem firmy Orkin mają największy problem z plagą pluskiew w USA:

  1. Chicago
  2. Baltimore
  3. Waszyngton
  4. Detroit
  5. Columbus
  6. Cleveland
  7. Indianapolis
  8. Cincinnati
  9. Los Angeles
  10. Grand Rapids