Chicago przeszło do 4 fazy planu otwarcia
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Po tygodniach poprawy wskaźników miasto Chicago mogło przejśc do 4 fazy planu ponownego otwarcia „Restore Illinois” w niedzielę, zmniejszając niektóre z wprowadzonych ograniczeń.

W dalszy ciągu obowiązuje nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych i przestrzeganie zasad dotyczących dystansu społecznego, ale mieszkańcy Chicago mogą już wyjść na kolację i do kina. Burmistrz Lori Lightfoot przypomniała, że ciągle obowiązują ograniczenia dotyczące liczby gości barów i restauracji.

Chociaż kina mogą ponownie działać z 50% obłożeniem, bary i restauracje pozostają ograniczone do zaledwie 25% działalności. Alkoholu nie można podawać po godz. 11 wieczorem, a obsługa stolików w pomieszczeniach zamkniętych musi zakończyć się o północy.

Burmistrz wyjaśniła zmiany w wydanym oświadczeniu: „Chociaż w ubiegły weekend z radością powitaliśmy przywrócenie usług w pomieszczeniach w ograniczonym zakresie, pośpiech w celu zbyt szybkiego zwiększenia przepustowości byłby nieodpowiedzialny. Ponieważ liczba przypadków i wskaźniki pozytywności są w ciągle wyższe niż przed drugą falą epidemii, musimy w dalszym ciągu zachować pewne ograniczenia, aby zapewnić stały postęp i mieć nadzieję, że nie spowoduje to konieczności ponownego cofnięcia się w przyszłości”.

Faza czwarta obowiązywała w większej części stanu Illinois od końca czerwca do jesieni, ale tak zwana druga fala koronawirusa wymusiła wprowadzenie bardziej restrykcyjnych ograniczeń. Jest nadzieja, że dzięki coraz bardziej dostępnej szczepionce, tym razem nie dojdzie do takiej sytuacji.

jm