Chicago przywraca ograniczenia
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot poinformowała, że miasto zamierza przywrócić niektóre ograniczenia związane z COVID-19 w związku z niedawnym wzrostem liczby nowych przypadków.

Lightoof oraz przedstawiciele Chicagowskiego Departamentu Zdrowia Publicznego ogłosili w poniedziałek zaostrzenie ograniczeń dla barów, restauracji, siłowni i usług osobistych w ramach działań zapobiegawczych. Ograniczenia wejdą w życie w piątek, 24 lipca o północy, co ma dać czas firmom na przygotowanie się.

"Zrobiliśmy ogromny postęp tutaj w Chicago w powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa, ochronie naszego systemu opieki zdrowotnej i ratowaniu życia i generalnie lokalnie wirus znajduje się pod kontrolą. Ale znów obserwujemy stały wzrost liczby nowych przypadków" - powiedziała burmistrz. "Chociaż nie znajdujemy się w pobliżu liczb ze szczytu pandemii, nikt z nas nie chce tam wracać i uważamy, że te restrykcje pomogą ograniczyć dalszy rozwój wśród naszych społeczności".

Ograniczenia będą obejmować:

- Bary, tawerny, browary i inne miejsca, które serwują alkohol do konsumpcji na miejscu bez licencji Retail Food, nie będą już mogły obsługiwać klientów w pomieszczeniach zamkniętych.

- Restauracje, w których podaje się alkohol, będą mogły kontynuować działalność, o ile będą przestrzegać obowiązujących wytycznych związanych z COVID oraz obowiązujących przepisów.

- Miejsca, w których nie podaje się jedzenia, mogą nadal świadczyć usługi na zewnątrz, jak w fazie trzeciej.

- Maksymalna wielkość grup i osób wspólnie siedzących przy stolikach w restauracjach, barach, tawernach i browarach zostanie ograniczona do sześciu osób.

- Wielkość klas fitness w pomieszczeniach zostanie ograniczona do maksymalnie 10 osób.

- Usługi osobiste wymagające zdjęcia osłon twarzy nie będą dozwolone (np. golenie, zabiegi na twarz, itd.)

- Zarządcy nieruchomości mieszkalnych zostaną poproszeni o ograniczenie wjazdu gości do pięciu osób na jednostkę, aby unikać spotkać i przyjęć w pomieszczeniach.

Według biura burmistrz wzrost zachorowań w innych stanach w całym kraju jest powodem do niepokoju i zmotywował działania władz do wprowadzenia ograniczeń.

"Nikt nie lubi tego kroku, ale musimy to zrobić starając się zapobiec ponownemu pojawieniu się Covid-19 podobnie do tego, co obserwujemy w wielu innych stanach w całym kraju" - powiedziała komisarz CDPH, Allison Arwady. "Ten wirus wywarł nieproporcjonalny wpływ na osoby rasy czarnej i latynoskiej, z których wielu jest niezbędnymi pracownikami nadal chodzącymi do pracy, i nie możemy sobie pozwolić na jego odrodzenie, które oznaczałoby więcej przypadków i więcej zgonów".

Aby przygotować wszystkich właścicieli firm na wprowadzenie nowych ograniczeń, Departament Spraw Biznesowych i Ochrony Konsumentów poprowadzi serię webinarów w tym tygodniu. Więcej informacji i możliwość rejestracji na stronie chicago.gov/businessworkshops.

JM