Chicago tymczasowo zamknęło 5 restauracji
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Władze miasta zdecydowały w ubiegły weekend o zamknięciu pięciu chicagowskich restauracji w związku z naruszeniami zasad obowiązującymi w czwartej fazie planu ponownego otwarcia. Właściciel jednej z nich broni się, twierdząc, iż omijał zasady tylko dlatego, że traci pieniądze i potrzebuje pomocy.

Barba Yianni z Lincoln Square jest jedną z pięciu firm zamkniętych i ukaranych mandatami przez Departament Spraw Biznesowych i Ochrony Konsumentów w Chicago za naruszenia związane z Covid-19.

Chociaż restauracja została otwarta już następnego dnia, urzędnicy ostrzegli, że kolejne naruszenie może skutkować grzywnami w wysokości do 10,000 dolarów, a nawet trwałym zamknięciem.

Grecka restauracja została zmuszona do zamknięcia z powodu naruszeń dotyczących dopuszczalnej liczby gości i otwarcia po północy w sobotę - jej właściciel, Anas Ihmound powiedział, że zaryzykował, ponieważ każdego dnia traci pieniądze.

Imhoud zarabia na sprzedaży alkoholu, co ma miejsce głównie po północy. Teraz musi zamykać wcześniej, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w przeciwnym razie grożą mu dalsze konsekwencje.

"W tym momencie to dla mnie wybór: albo od razu oddaję klucze właścicielowi budynku, albo podejmuję ryzyko, które ostatecznie doprowadziło do zamknięcia i tych wszystkich problemów" - powiedział.

Rzecznik miasta określił naruszenia jako rażące, ale Ihmoud twierdzi, że nie jest przestępcą, ale ma dziesiątki tysięcy dolarów długi i walczy o utrzymanie swojej restauracji na powierzchni.

"Próbuję opłacić czynsz, rachunki, zapłacić personelowi i zarobić na swoje utrzymanie" - powiedział.

Miasto twierdzi, że większość firm przestrzega obowiązujących przepisów, argumentując, że zapewniają w ten sposób bezpieczeństwo gościom i pracownikom. Jeśli biznesy nadal borykają się z trudnościami, władze miejskie są gotowe przyjąć wnioski o kolejną rundę pomocy finansowej w ramach funduszu Together Now.

Restauracja Juanita's na południowo-zachodniej stronie miasta została zamknięta z tych samych powodów, co Barba Yianni. Retro Cafe na północno-zachodniej stronie, klub nocny Estrella Blanca na zachodniej stronie i Second Time Around - wszystkie zostały zamknięte i ukarane grzywną finansową.

Poza domaganiem się wydłużenia godzin obsługi gości, Ihmoud i inne firmy złożyły wnioski o zezwolenie na zamknięcie Lincoln Avenue, aby umożliwić powstanie większej ilości miejsc na zewnątrz.

Rzecznik 47. dzielnicy, radny Matt Martin powiedział, że popiera rozszerzenie miejsc siedzących na par parkingowy przy Lincoln Avenue, ale inne firmy są temu przeciwne.

JM