Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Chicago zostało uhonorowane tytułem Best Big City (najlepsze duże miasto) już trzeci rok z rzędu w konkursie Condé Nast Traveler Readers’ Choice.

Kategoria „najlepsze duże miasto” jest stosunkowo nowym dodatkiem do przyznawanych od wielu lat nagród, o przyznaniu których decydują czytelnicy czasopisma turystycznego już od 32 lat.

Nowy Jork zdobył najwyższe wyróżnienie, kiedy ta kategoria zadebiutowała po raz pierwszy w 2015 roku, powtarzając ten sukces rok później. Ale w 2017 roku został zdetronizowany przez Chicago, które od tego czasu utrzymuje się na szczycie.

Condé Nast Traveler zgłosiło bezprecedensową liczbę odpowiedzi od ponad 600,000 czytelników z całego świata, którzy dokonywali wyborów w różnych kategoriach, od najlepszych miast i krajów, po ulubione linie lotnicze, pociągi, usługi turystyczne, kurorty czy hotele.

Pisząc o wygranej Chicago, Condé Nast Traveler nazwało miasto „światowej klasy destynacją, znaną z imponującej architektury, pierwszorzędnych muzeów, znakomitych szefów kuchni i ogromnego zaplecza piwowarskiego”, dodając, że zamieszkiwane jest przez „jednych z najmilszych ludzi, jakich gdziekolwiek spotkasz”.

Kolejna metropolia środkowego zachodu, Minneapolis, zajęła drugie miejsce. Condé Nast Traveler pochwaliło je za jeden z najlepszych systemów parków w kraju, solidną scenę kulinarną i „charakterystyczną dla Minnesoty życzliwość”.

Oto pierwsza dziesiątka laureatów:

1. Chicago
2. Minneapolis
3. Boston
4. Nowy Orlean
5. Waszyngton D.C.
6. San Diego
7. Nowy Jork
8. Pittsburgh
9. Honolulu
10. San Antonio.

Burmistrz Chicago, Lori Lighftoot, i miejskie biuro turystyczne Choose Chicago, szybko zareagowały na tę wiadomość:

„To wspaniałe uznanie odzwierciedla nie tylko piękno i podekscytowanie naszym wspaniałym miastem, ale także zaangażowanie branży turystycznej w przyciąganie ludzi z całego kraju i z całego świata” – napisała Lightfoot w komunikacie prasowym, w którym zwrócono uwagę na strategiczną decyzję, podjętą trzy lata temu, o skoncentrowaniu wysiłków na przyciągnięcie większej liczby turystów do Chicago.

„Bycie wybranym już trzeci rok z rzędu, wiele mówi o tym, jakim rodzajem miasta i celem podróży jest Chicago, a także świadczy o niesamowitym potencjale, który musimy dalej wykorzystywać w oparciu o naszą wschodzącą reputację” – dodał David Whitaker, dyrektor generalny Choose Chicago.

Pomimo niepochlebnych opinii na temat przemocy z bronią palną, turystyka w Chicago nie wykazywała oznak spowolnienia w ostatnich latach. Coroczne prognozy liczby odwiedzających, opublikowane na początku roku przez Choose Chicago, odnotowały bezprecedensowe 57.6 miliona odwiedzających w 2018 roku, o 4.3 procent więcej niż rekordowe 55.2 miliony w 2017 roku.

W ciągu ostatnich czterech lat w mieście otwarto około 26 nowych hoteli. Zapotrzebowanie na pokoje hotelowe dla osób podróżujących w celach rekreacyjnych wzrosło o 14 procent w ciągu ostatnich trzech lat – wynika z danych opracowanych przez Smith Travel Research.

Jest to trend, który wydaje się utrzymywać – miasto twierdzi, że obłożenie hoteli wśród osób podróżujących rekreacyjnie wzrosło o prawie 5 procent w 2019 roku.

Więcej informacji na temat wyróżnionych miast na stronie: https://www.cntraveler.com/gallery/best-cities-us

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location