----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

18 lipca 2022

Udostępnij znajomym:

W nowo opublikowanym rankingu 100 miast w Ameryce, gdzie mieszkańcy najbardziej dbają o swoją formę, Chicago znalazło się na 10 miejscu.

American Fitness Index, publikowany corocznie przez American College of Sports Medicine oraz Elevance Health Foundation, ocenia miasta pod kątem wielu wskaźników dotyczących zdrowia, takich jak odsetek palaczy, przewlekłe problemy zdrowotne, otyłość, odsetek osób ćwiczących, a także wskaźników środowiskowych, które obejmują możliwość poruszania się po mieście oraz dostęp do obiektów rekreacyjnych.

W tym roku Chicago po raz pierwszy w 15-letniej historii publikowania raportu znalazło się w pierwszej dziesiątce, znacznie poprawiając się w stosunku do zeszłorocznego 14. miejsca. Pierwsze miejsce obroniło Arlington w stanie Wirginia, które tytuł ten posiada już od 5 lat.

Wysokie miejsce Chicago można przypisać ilości miejsc spacerowych, ścieżek dla rowerów oraz dostępności do parków.

„Chicago ma silną infrastrukturę aktywności fizycznej, która wspiera aktywny tryb życia” – powiedziała Amanda Paluch, która zasiada w radzie doradczej American Fitness Index w American College of Sports Medicine.

Oprócz zapewniania ludziom aktywnych opcji transportu, takich jak spacery lub jazda na rowerze do pracy i szkoły, miasto oferuje również wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu.

„Dziewięćdziesiąt osiem procent mieszkańców mieszka w odległości 10 minut spacerem od parku w Chicago” - powiedziała Paluch zwracając także uwagę na trasy nad jeziorem. „Pomyślcie o tym, jak długa jest ta ścieżka rowerowa. Ciągnie się wzdłuż jeziora i zapewnia ludziom aktywną formę transportu, a także możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu”.

Można lepiej

Choć miasto posiada odpowiednią infrastrukturę do promowania zdrowego stylu życia, można zrobić więcej, aby zachęcić mieszkańców do korzystania z tych możliwości, twierdzi Paluch.

„Na przykład miasto mogłoby mieć więcej programów w istniejących parkach, tworząc świadomość i społeczność wokół parków. Firmy mogą zachęcać do przyjeżdżania do pracy na rowerze” – powiedziała. „Istnieje infrastruktura. Po prostu w ten sposób sprawisz, że więcej osób z nich skorzysta”.

Chicago rośnie w rankingach indeksów fitness od 2018 roku i zostało pochwalone w raporcie za „ustanowienie świetnego przykładu dla innych miast do naśladowania”. Także spadające wskaźniki palenia, udarów i odsetka mieszkańców o słabym zdrowiu fizycznym to czynniki, które poprawiły pozycję miasta w ciągu ostatniego roku.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----