Chicago zatrudni setki osób do monitorowania kontaktów
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Przedstawiciele władz miasta poinformowali w poniedziałek, że dziesiątki organizacji społecznych pomogą miastu w zatrudnieniu setek osób zajmujących się monitorowaniem kontaktów w walce z Covid-19.

Burmistrz Lori Lightfoot po raz pierwszy ogłosiła inicjatywę wartą 65 milionów w maju, ale władzom miasta nie udało się zatrudnić i przeszkolić 600 osób do połowy września, jak pierwotnie planowano. Jak dotąd w ramach tych działań zaoferowano pracę około 100 osobom.

Urzędnicy utrzymują, iż są na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu, a Departament Zdrowia skierował do pomocy osoby z innych departamentów.

"Zawsze są jakieś przeszkody na drodze, np. w kwestii ustalenia takich rzeczy, jak place i opracowanie logistyki" - powiedziała komisarz departamentu zdrowia, doktor Allison Arwady.

Nowy plan miasta zakłada współpracę z 31 grupami społecznymi, aby móc zatrudnić dodatkowych 500 pracowników, którzy mają zajmować się monitorowaniem kontaktów i nadzorowaniem stanowisk pracy, ze stawką 20 lub 24 dolarów na godzinę. Program jest sponsorowany z dotacji federalnych.

Arwady powiedziała, że jest zaniepokojona potencjalnym wzrostem przypadków Covid-19 tej jesieni, co zbiegnie się z sezonem grypowym i chce mieć pewność, że reakcja miasta sprosta nadchodzącym wyzwaniom.

"Monitorowanie kontaktów jest kluczową częścią naszej odpowiedzi na Covid-19" - dodała burmistrz Lightfoot.

Monitorowanie kontaktów jest rutynową strategią zdrowia publicznego, mającą na celu ograniczenia rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. Obecnie miejski Departament Zdrowia Publicznego kontaktuje się z osobami, u których wykryto Covid-19 i współpracuje z nimi, aby dotrzeć do innych osób, z którymi mogły mieć bliski kontakt. Te osoby wzywane są do poddania się kwarantannie oraz testom na koronawirusa.

Urzędnicy miejscy twierdzą, iż 89% przypadków pozytywnych testów na Covid-19 zostało przekazanych śledczym w okresie 24 godzin w ubiegłym tygodniu, a 57% przypadków zostało w pełni zakończonych. Liczby są dobre, ale można je poprawić zatrudniając więcej pracowników.

"Naprawdę chcielibyśmy pozyskać osoby, które posiadają doświadczenie w obsłudze klienta, ponieważ chodzi o umiejętność przekazywania informacji i pozyskiwania ich od ludzi" - powiedziała dyrektor generalna Chciago Cook Workforce Partnership, Karin Norington-Reaves.

Organizacje będą zatrudniać pracowników zajmujących się monitorowaniem kontaktów w pełnym i niepełnym wymiarze godzin, z obszarów dotkniętych kryzysem ekonomicznym oraz ze społeczności czarnych i latynoskich, które stanowią większość wszystkich zarażeń Covid-19.

"Chcemy tworzyć zaplecze zdrowia publicznego i opieki zdrowotnej w dzielnicach, w których regularnie obserwujemy dysproporcje w zakresie zdrowia publicznego" - powiedziała Arwady.

Lightfoot zauważyła, że nowe miejsca pracy są bardzo ważne w czasie pandemii, która pozbawiła tak wiele osób zatrudnienia.

"To naprawdę chwila nadziei" - powiedziała. "Chodzi o to, aby upewnić się, że zrobimy wszystko, co musimy zrobić i dysponujemy infrastrukturą, aby kontynuować naszą odpowiedź na kryzys związany z Covid-19".

W poniedziałek przedstawiciele służby zdrowia zgłosili 1,373 potwierdzone przypadki Covid-19 w stanie, co łącznie daje liczbę 262,744.

JM