Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Maraton Bank of America 2019 odbędzie się w niedzielę, 13 października. Linie startu i mety chicagowskiego maratonu znajdują się w Grant Park na Columbus Drive. Trasa 26.2 mil biegnie przez 29 dzielnic miasta. Maraton rozpocznie się o godzinie 7:30 rano. Organizatorzy przewidują uczestnictwo ponad 45,000 biegaczy z całego świata.

Już od godziny 1 nad ranem w niedzielę, 13 października obowiązują zakazy parkowania przy okolicznych ulicach. Mieszkańcy powinni zwracać szczególną uwagę na oznaczenia parkingowe, aby uniknąć mandatów. Ulice, po których biegnie trasa biegu, będą zamknięte od godz. 7 rano do 15:30 po południu, niektóre dłużej. Organizatorzy proszą mieszkańców, aby nie próbowali blokować trasy w wyścigu w żadnym punkcie ze względu na bezpieczeństwo uczestników.

Pełna lista zamkniętych ulic dostępna jest na stronie: https://assets-chicagomarathon-com.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2019/08/19-CM-Course-Map-Final-outlines-flattened.pdf

Władze miasta zachęcają wszystkich zainteresowanych do korzystania z transportu publicznego, aby dostać się do centrum miasta z powodu niezliczonych zamkniętych ulic, ograniczeń parkingowych i utrudnień tego dnia.

CTA będzie oferować dodatkowe usługi w niedzielę, z dłuższymi pociągami na liniach Brown, Green, Orange i Blue oraz na częściach linii Red, Blue, Brown i Green przed i po wyścigu. Dołożone zostanie także dodatkowe połączenie autobusowe #3 King Drive. CTA zaleca zaplanowanie dodatkowego czasu na podróż i zakup biletów przed przejazdem.

Organizatorzy proszą wszystkich uczestników o zgłaszanie każdej podejrzanej osoby, obiektu lub pojazdu na trasie maratonu lub w jej pobliżu. Do przedmiotów zabronionych należą takie przedmioty, jak duże torby, przebrania zakrywające twarz, nie wolno także przyprowadzać zwierząt domowych.

Niedziela zapowiada się słoneczne, a temperatury osiągną nawet 52 stopnie Fahrenheita – zapowiada National Weather Service.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location