Chorzy mieszkańcy mają zostać w domu. Będą kary.
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Osoby zakażone koronawirusem COVID-19, lub posiadające objawy chorobowe mają zostać w domach, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby – wynika z zarządzenia wydanego przez burmistrz Chicago Lori Lightfoot w porozumieniu z komisarz departamentu zdrowia publicznego, dr Allison Arwady.

„Podczas tego bezprecedensowego kryzysu musimy działać szybko i w najlepszym interesie opinii publicznej. Ograniczenie poruszania się osób, które mają COVID-19 lub widoczne są u nich objawy choroby to najlepszy sposób na  wyhamowanie epidemii” – wynika z przesłanego komunikatu miejskich urzędników.

Zarządzenie to rozkaz, który zabrania mieszkańcom miasta opuszczania domu, w tym także wyjść do pracy, czy na różnego rodzaju spotkania z innymi ludźmi. Chorzy nie mają jednak zakazu opuszczania miejsca zamieszkania w celu poszukiwania „niezbędnych usług”, chodzi m.in. o wizyty w szpitalach i aptekach. Pacjenci, którzy nie zastosują się do tych reguł mogą narazić się na karę grzywny nałożoną przez policję lub miejski departament zdrowia. Na chwilę obecną nie wiadomo, jak wysokie będą mandaty, ani w jaki sposób obowiązek pozostania w domu będzie kontrolowany przed urzędników. Zarządzenie miejskich władz obowiązuje do odwołania.

Objawy koronawirusa to przede wszystkim wysoka gorączka i kaszel, ponieważ w pierwszej kolejności atakuje on układ oddechowy. Przypomnijmy, że osoby zarażone, jeżeli mają kontakt z innymi ludźmi powinny bezwzględnie używać masek ochronnych – zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia(WHO).

FK

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: