----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Do Chicago powrócił tradycyjny świąteczny kiermasz Christkindlmarket. W tym roku odbywa się już u nas po raz 25.

Christkindlmarket wzorowany jest na tradycjach niemieckich. Można tam spróbować dań i napojów z różnych stron świata, zrobić unikalne świąteczne zakupy, takie jak np. ręcznie robione ozdoby, zabawki i różnego rodzaju świąteczne drobiazgi.

Wydarzenie organizowane co roku na Daley Plaza przyciąga tłumy odwiedzających i na dobre wpisało się w świąteczną tradycję miasta. Rok temu zakupy mogliśmy robić tylko wirtualnie, ponieważ władze miasta zdecydowały o odwołaniu tej popularnej imprezy w związku z pandemią.

Świąteczny kiermasz w tym roku będzie odbywał się w dwóch miejscach w Chicago, tradycyjnie na Daley Plaza w centrum miasta oraz na terenie przy Wrigley Field.

Jak co roku kolekcjonerzy będąmogli zakupić kubki ze specjalnej limitowanej edycji, tym razem w kolorze szmaragdowej zieleni i o smukłym kształcie.

73

Według organizatorów, kiermasz został zainspirowany Christkindlmarket odbywającym się w Norymberdze w Niemczech, którego tradycja sięga 1545 roku. Od 1997 roku chicagowska impreza odbywa się na Daley Plaza, choć pierwszy kiermasz bożonarodzeniowy na świeżym powietrzu miał miejsce w 1996 roku na Pioneer Court.

Gdzie i kiedy

Christkindlmarket Chicago, Daley Plaza, adres: 50 W. Washington St., Chicago.

Czynne od 19 listopada do 24 grudnia, 2021, w godz. 11 rano - 8 wieczorem od niedzieli do czwartku, oraz od 11 rano do 10 wieczorem w piątki i soboty. W Święto Dziękczynienia (25 listopada) oraz w Wigilię (24 grudnia) czynne od 12 do 4 po południu.

Więcej informacji na: christkindlmarket.com/daleyplaza.

Christkindlmarket Wrigleyville, Gallagher Way, adres: 3635 N. Clark St., Chicago.

Czynne od 19 listopada do 31 grudnia, 2021, w godzinach od 3 do 9 wieczorem od poniedziałku do czwartku, od 11 rano do 10 wieczorem w piątki i soboty, od 11 rano do 7 wieczorem w niedziele oraz od godz. 11 rano do 4 po południu w Thanksgiving, Wigilię i Sylwestra. Nieczynne w Boże Narodzenie (25 grudnia).

Więcej informacji na: christkindlmarket.com/wrigleyville.

jm