Co słychać w Związku Podhalan
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Restauracja "Bioło Izba" serdecznie zaprasza

Po czterech miesiącach, restauracja w siedzibie ZPPA  - w Domu Podhalan znowu otwarta.4808 S Archer, Chicago IL 60632. W następne weekendy - restauracja "Bioło Izba" - będzie otwarta w sobotę i niedzielę w godzinach od 11.00 AM do 6.00 PM. W niedzielę muzyka góralska! Serdecznie zapraszamy.  

Po rezerwacje lub informacje prosimy dzwonić: 773-523-7632 lub manager Irena - 773-236-3188.

82

Koło nr 35 Maruszyna im. St. Janika Zaprasza!

Zarząd koła nr 35 Maruszyna im. St. Janika serdecznie zaprasza Maruszynian, sympatyków koła, oraz brać góralską na mszę odpustową, która odbędzie się w niedzielę, 2 sierpnia br. o godzinie 10:30 rano w St. Albert the Great Catholic Church, 8000   Linder Ave, Burbank IL.

Kościół św. Alberta wymaga ubranej maski w czasie nabożeństwa, ale nie trzeba się zapisywać na mszę św. jak w innych kościołach.

Zapraszamy tylko na mszę, gdyż ze względu na panujące restrykcje nie możemy obchodzić naszego tradycyjnego pikniku jak w poprzednich latach. Mamy nadzieje, że w następnym roku wszystko wróci do normy i spotkamy się na corocznym pikniku.  

Zaprasza prezeska Helena Hreska wraz z całym zarządem.

Mistrzostwa Klubu "Tatry" w Tenisie Ziemnym 2020

18 lipca 2020 r. zakończyły się Mistrzostwa Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym. Organizatorem turnieju był honorowy lekarz Klubu dr Bronisław Orawiec. Patronat nad Mistrzostwami sprawował Związek Podhalan w Północnej Ameryce.

Mistrzostwa rozegrano w dniach 12, 14, 17 i 18 lipca 2020 r. Wszystkie mecze singlowe wśród panów przeprowadzono na kortach tenisowych w Lions Park w Prospect Heights, natomiast wśród pań na kortach przy Hickory Hills Park District oraz przy Pleasant Dale Park District w stanie Illinois. Turniej rozpoczął się 12 lipca 2020 r. przy pięknej słonecznej pogodzie, z łagodnymi podmuchami wiatru, małą wilgotnością i temperaturą 77 F. Tegoroczny turniej przeprowadzono zgodnie z obowiązującymi przepisami związanymi z pandemią koronawirusa COVID-19.

Mecze były pasjonujące i stały na bardzo dobrym poziomie sportowym. W pierwszym dniu turnieju, zanotowano kilka ciekawych pojedynków. Wśród panów Andrzej Harmata wygrał z Piotrem Chowańcem 6:2, 6:0, natomiast Bronisław Orawiec odniósł zwycięstwo w meczu z Władysławem Podlipni 6:1, 6:3. Interesujący był przebieg pojedynku pomiędzy Andrzejem Harmatą i Dariuszem Szamockim, który zakończono na drugi dzień. Zwycięstwo w trzech setach przypadło Andrzejowi Harmacie 4:6, 6:4, 6:2. W kolejnych dniach turnieju, Władysław Podlipni pokonał Piotra Chowańca 6:1, 6:0, a Dariusz Szamocki wygrał z Władysławem Podlipni 6:0, 6:3. Niezwykle zacięty, trwający ponad dwie godziny mecz finałowy stoczyli Bronisław Orawiec i Andrzej Harmata. Wynik meczu 6:3, 3:0 (ret.) dla B. Orawca. I miejsce w turnieju wywalczył Bronisław Orawiec (13-krotny zwycięzca w historii Mistrzostw Klubu), II miejsce zdobył Andrzej Harmata, III lokatę zajął Dariusz Szamocki, IV – Władysław Podlipni, a V -Piotr Chowaniec.

Wśród pań I miejsce zdobyła Sylvia Orawiec, która pokonała Katarzynę Harmatę 6:3, 7:6 (tiebreak 7:3). Na II miejscu uplasowała się Katarzyna Harmata, a III lokatę zajęła Katarzyna Szram. Wynik meczu 6:1, 6:0 dla K. Harmaty. Cieszy fakt, że w tym roku pojawiły się panie, które świetnie grają w tenisa, a umiejętności te nabrały grając w drużynach tenisowych w High Schools. Tegoroczne uczestniczki turnieju zapowiedziały, że w latach przyszłych będzie jeszcze większa grupa zawodniczek.

Uroczyste zakończenie Mistrzostw miało miejsce 18 lipca 2020 r. w Domu Orawców w Northbrook, IL. W uroczystości uczestniczyły także małżonki tenisistów Klubu „Tatry”. Podczas spotkania organizator Bronisław Orawiec wraz z prezesem Klubu Piotrem Chowańcem wręczył uczestnikom okazałe puchary.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom turnieju oraz wszystkim zawodnikom Klubu „Tatry” i życzymy sukcesów narciarskich w sezonie zimowym 2020/2021.

83

Mistrzostwa Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym. Zdjęcie pamiątkowe grupy uczestników mistrzostw w maseczkach po rejestracji do turnieju. Korty tenisowe w Lions Park w Prospect Height, IL. 12 lipca 2020 r.