Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Starved Rock jest najstarszym parkiem stanowym w Illinois, a niektóre z jego atrakcji, takie jak most, który był wyłączony z eksploatacji przez co najmniej pięć lat, zdają się to potwierdzać.

Wiek i trudne warunki pogodowe, takie jak powodzie, zwiększają zużycie parku. Jednak największą przyczyną pogorszenia stanu może być sukces parku – liczba odwiedzających eksplodowała w ostatnim czasie, osiągając około 2.8 miliona osób rocznie.

Stanowa senator Sue Rezin, której dystrykt obejmuje park, podejmuje działania mające na celu zwiększenie funduszy na utrzymanie i ulepszenia parku, takie jak promenady zamiast szlaków z piaskowca, wymiany schodów i mostów oraz stworzenie szlaku, który byłby dostępny dla osób korzystających z wózków inwalidzkich.

Rezin powiedziała, że park jest dogodnie położony w pobliżu obszarów miejskich i podmiejskich, a media społecznościowe pomogły rozpowszechnić wśród okolicznych mieszkańców informację, że w pobliżu znajduje się taki klejnot.

Kerry Novak, nadzorca parku, mówi, że przy tak intensywnym użytkowaniu pojawiają się duże potrzeby, Dodał, że chociaż w znacznej części parku, w tym na terenach piknikowych i głównym budynku nie występują znaczne problemy, nadal istnieje zapotrzebowanie na renowację innych miejsc, opłacenie pracowników dbających o utrzymanie parku i strażników.

„Przy około 2-3 milionach odwiedzających, wiele obiektów jest bardzo intensywnie użytkowanych, zwłaszcza szlaki turystyczne” – powiedział. „Nasz personel nie jest w stanie zrobić wszystkiego. Po prostu nadążanie za rutynowym obciążeniem – koszeniem, utrzymaniem czystości łazienek, zbieraniem śmieci – zajmuje czas, który niezbędny jest na ulepszanie szlaków lub przeprowadzanie poważnych napraw”.

Parki stanowe w Illinois są, przynajmniej na razie, bezpłatne dla odwiedzających, a Departament Zasobów Naturalnych Illinois szuka funduszy, aby zapewnić im bezpieczeństwo i piękno.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location