----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Chicagowskie szkoły publiczne pochwaliły się rekordowo wysokim wskaźnikiem ukończenia szkoły w 2021 roku, wraz z rekordowo niskim wskaźnikiem rezygnacji z edukacji w roku szkolnym naznaczonym pandemią i koniecznością zdalnej nauki.

Urzędnicy ogłosili w ubiegłym tygodniu, że pięcioletni wskaźnik ukończenia szkoły wynosił 82.8% dla uczniów szkół średnich. Jednocześnie dystrykt odnotował najniższy w historii roczny wskaźnik porzucania szkoły, wynoszący 3.8%. 

"Nie mam wątpliwości, że będziemy najlepszym dystryktem w kraju ze względu na rozpęd, który widzimy – i to dzięki Wam, naszym uczniom” – powiedział dyrektor generalny CPS, Pedro Martinez podczas ceremonii w Amundsen High School. „To dopiero początek, nasze szkoły będą się umacniać”.

Rekordowe liczby został odnotowane w czasie, który Martinez nazwał „jednymi z najtrudniejszych lat, jakich kiedykolwiek doświadczyliśmy”, kiedy pandemia Covid spowodowała zamknięcie budynków szkolnych i konieczność nauki zdalnej.

Z informacji CPS wynika, że uczniowie wszystkich głównych grup demograficznych (Latynosi, biali, czarni i Azjaci) odnotowali wyższe wskaźniki ukończenia szkoły w 2021 roku w porównaniu do ubiegłego roku. Największy wzrost nastąpił wśród czarnych uczniów, o 2.1% wśród czarnych chłopców i 1.8% wśród dziewczyn.

Chociaż dystrykt odnotował najwyższy wskaźnik ukończenia szkoły w historii, ze względu na spadek liczby uczniów faktyczna liczba tych, którzy otrzymali dyplomy w 2021 była nieco niższa (20,722) niż w ubiegłym roku (21,069).

jm