Coraz więcej zachorowań wśród pracowników Amazon
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Liczba przypadków COVID-19 zgłoszonych wśród pracowników magazynów Amazon w całym kraju stale rośnie, co budzi niepokój klientów decydujących się na internetowe zakupy w czasie pandemii. 

Według doniesień, co najmniej 10 placówek zgłosiło dotychczas przypadki koronawirusa - donosi CNN.

Firma poinformowała we wtorek, że pracownik centrum realizacji w Staten Island uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Ostatnim dniem, kiedy ta osoba była w pracy, był 11 marca.

Inne pozytywne przypadki zostały zgłoszone w następujących magazynach:

- Moreno Valley, Kalifornia
- Jacksonville, Floryda
- Shepherdsville, Kentucky
- Brownstown, Michigan
- Oklahoma City, Oklahoma
- Katy, Teksas
- Wallingford, Connecticut
- Staten Island, New York
- Queens, New York
- Joliet, Illinois.

Amazon zdecydował o tymczasowym zamknięciu magazynu w Queens w Nowym Jorku, ale w dużej mierze odmówił zarządzenia masowych zamknięć innych miejsc.

"Przeważającej części pracy, którą wykonujemy, nie można zrobić z domu" - powiedział szef firmy, Jeff Bezos" w wysłanym do pracowników liście. "W naszych magazynach na całym świecie wdrożyliśmy szereg profilaktycznych środków zdrowotnych dla pracowników i kontrahentów - wszystko, od zwiększenia częstotliwości i intensywności czyszczenia, po dostosowanie naszych praktyk w centrach logistycznych, ma pomóc zapewnić zalecane wytyczne dotyczące dystansu społecznego".

Bezos powiedział, że złożył zamówienia na "miliony maseczek na twarz", które mają być wydawane pracownikom i kontrahentom, ale zauważył, że personel medyczny i inni na pierwszej linii walki z pandemią, , powinni otrzymać je jako pierwsi.

"Gdy nadejdzie nasza kolej na maski, naszym priorytetem będzie oddanie ich w ręce naszych pracowników i partnerów pracujących nad dostarczeniem ludziom niezbędnych produktów" - napisał Bezos.

Tymczasem Amazon poinformowało, że firma zwiększyła i rozszerzyła zakres praktyk czyszczenia i dezynfekcji, skonsultowała się z ekspertami ds. zdrowia, poprosiła każdego, kto miał kontakt ze zdiagnozowaną osobą o spędzenie 14 dni w kwarantannie i podwoiła stawkę podstawową za przepracowane nadgodziny w okresie pomiędzy 15 marca a 9 maja 2020 roku.

Kierowcy dostarczający produkty są zobowiązani do używania chusteczek dezynfekujących na początku i końcu każdej trasy w celu wyczyszczenia najczęściej dotykanych powierzchni, takich jak kluczyki, kierownicę, przyciski, itd.

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: