----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

07 marca 2022

Udostępnij znajomym:

14 marca chicagowskie szkoły publiczne znoszą obowiązek noszenia maseczek w całym dystrykcie. Podobnie jak w pozostałych szkołach w całym stanie, ich noszenie będzie dobrowolne.

Urzędnicy zapowiedzieli, że nadal będą zachęcać uczniów i pracowników do maskowania, szczególnie w szkołach o niższych niż średnia wskaźnikach szczepień. Zmiana następuje w momencie, gdy wskaźniki szczepień wśród dzieci, nastolatków i pracowników dystryktu rosną, spada natomiast liczba zachorowań i pozytywnych wyników testów w mieście.

„CPS był jednym z pierwszych dystryktów, które wymagały uniwersalnego maskowania w szkołach i nie przeszlibyśmy do modelu z opcjonalnym maskowaniem, gdyby aktualne dane i nasi eksperci ds. zdrowia publicznego nie stwierdzili, iż jest to bezpieczne dla naszych społeczności szkolnych” – powiedział Pedro Martinez, dyrektor generalny CPS w wydanym oświadczeniu.

Oczekuje się, że urzędnicy dystryktu przekażą więcej informacji uczniom i rodzicom, zanim nowe zasady zaczną obowiązywać. Liderzy CPS zapowiedzieli również, że udzielą nauczycielom i rodzicom wskazówek na temat tego, jak „pokierować rozmowami z uczniami na temat znaczenia honorowania i poszanowania osobistego wyboru każdego”.

„Dorośli w naszych społecznościach szkolnych nadadzą ton podczas tej transformacji” – powiedziała w oświadczeniu dyrektor ds. edukacji Bogdana Chkoumbova. „Jestem przekonana, że nadal będziemy się wspierać i szanować w kolejnej fazie pandemii. Sytuacje rodzinne i społeczne mogą się zmieniać i decydować o tym, czy uczeń lub członek personelu nosi maskę i wspólnie musimy zapewnić, że wszyscy czują się mile widziani i kontynuować praktyki mające na celu stworzenie bezpiecznego i komfortowego środowiska nauki”.

Przewodniczący Chicago Teachers Union, Jesse Sharkey, ostrzegł w ubiegłym tygodniu, że zniesienie wymogu maskowania „będzie miało konsekwencje”.

Obowiązkowe maskowanie jest jednym z założeń porozumienia o bezpieczeństwie, które związek nauczycieli zawarł z CPS w styczniu po zaciętym sporze, który doprowadził do odwołania zajęć przez pięć dni. W piątkowym liście do burmistrz Lori Lightfoot, Sharkey powiedział, że przejście na politykę opcjonalną maski byłoby „wyraźnym naruszeniem” umowy o bezpieczeństwie COVID-19.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----