Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Firma Amazon otwiera nowy sklep w Oakbrook Center, w którym zamierza oferować wiele popularnych artykułów ze swojego sklepu internetowego.

W jaki sposób gigant sprzedaży internetowej zamierza wybrać z milionów oferowanych na stronie Amazon.com produktów te, które zmieszczą się na półkach sklepowych? Firma odpowiedziała, że w sklepie o nazwie Amazon 4-star (4 gwiazdki) znajdą się tylko przedmioty, które uzyskały średnią ocenę klientów co najmniej 4 na 5 gwiazdek, są bestsellerami lub nowymi produktami, które cieszą się popularnością. Towary mogą obejmować elektronikę, zabawki, gry, książki, artykuły kuchenne i domowe oraz urządzenia Amazon.

Pierwszy taki sklep został otwarty w dzielnicy SoHo w Nowym Jorku około roku temu. Od tego czasu Amazon otworzył swoje czterogwiazdkowe sklepy w Denver w Seattle i Berkeley w Kalifornii i planuje otwarcie trzech kolejnych, poza lokalizacją w Oakbrook Center.

Amazon odmówił podania terminu otwarcia sklepu, ale opublikował na swojej stronie oferty pracy w ubiegłym miesiącu. Lindsay Kahn, rzeczniczka właściciela centrum handlowego, Brookfield Properties, zapowiedziała, że sklep będzie znajdować się w narożnej przestrzeni głównego poziomu centrum, w miejscu, gdzie kiedyś znajdował się sklep Sears.

Chicago jest już domem dla kilku eksperymentów firmy Amazon, w tym księgarni w Lakeview i sześciu sklepów Amazon Go, które zostały otwarte lub zapowiedziane w centrum.

Czterogwiazdkowe sklepy oferują znacznie szerszą gamę towarów niż inne koncepcje firmy Amazon, ale ta różnorodność uderza niektórych analityków detalicznych, jako zbyt duże pomieszanie towarów, które nie dają klientom wyraźnego powodu, aby powinni tam robić zakupy.

„Nowojorski sklep sprzedaje i pokazuje ciekawe rzeczy, ale nie ma spójnej zasady” – powiedział Neil Stern, starszy partner McMillan Doolittle z Chicago.

Craig Johnson, szef firmy konsultingowej Customer Growth Partners, uważa, że sklep ma potencjał i porównał go do poszukiwania skarbów na małą skalę. Ale listy zakupów konsumentów rzadko pokrywają się dokładnie z listą najlepiej sprzedających się produktów Amazon.

„To interesująca propozycja, ale niekoniecznie odnosi się do tego, po co większość ludzi chodzi do sklepów” – powiedział Johnson.

Możliwe, że głównym celem firmy Amazon nie jest wyłącznie sprzedaż produktów, ale eksperymentowanie z różnymi podejściami do sprzedaży detalicznej – twierdzi analityk Forrester, Sucharita Kodali.

„Musimy dać im kredyt” – powiedziała. „Cokolwiek możesz sobie wyobrazić, że są w stanie zrobić, prawdopodobnie już o tym myślą, a nawet to budują”.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: