----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

18 marca 2022

Udostępnij znajomym:

Były kandydat na burmistrza Chicago i biznesmen dr Willie Wilson, postanowił wspomóc mieszkańców Chicago w obliczu rekordowych cen paliwa i przeznaczył 200 tysięcy dolarów z własnych finansów, aby zapewnić im bezpłatną benzynę. Teraz planuje iść jeszcze dalej i rozdać paliwo wartości 1 miliona dolarów.

W czwartek Wilson rozdał 200,000 dolarów w paliwie na 10 stacjach benzynowych w mieście. Począwszy od godziny 7 rano każdy pojazd otrzymywał paliwo wartości 50 dolarów, aż do wyczerpania się całej przeznaczonej na ten cel puli.

Paliwo rozdawane było na następujących stacjach benzynowych:
Amstar — 368 E. Garfield Blvd.
Citgo —9155 S. Stony Island
Marathon — 1839 E. 95th St.
Citgo — 1345 N. Pulaski Rd.
Gulf — 9901 S. Halsted St.
Mobil — 2800 S. Kedzie Ave.
Amoco — 7201 N. Clark St.
BP — 4359 N. Pulaski Rd.
Marathon — 340 S. Sacramento Blvd.
Falcon — 43 N. Homan Ave.

W niektórych miejscach samochody ustawiały się w kolejkach już o 2 nad ranem, co spowodowało utrudnienia w ruchu drogowym. Kolejni kierowcy próbujący ustawić się w kolejce blokowali drogi, w kilku punktach doszło do interwencji ze strony policji, która starała się regulować ruch drogowy.

Pomimo wyraźnych problemów spowodowanych przez tę akcję, Wilson powiedział, że nie będzie przepraszał za dobre uczynki i dodał, że pomógł wielu ludziom dostać się do pracy i zawieźć dzieci do przedszkoli.

„Zrobiliśmy to, myśląc tylko o jednej rzeczy: ludziach potrzebujących pomocy” – powiedział.

Niektórzy mieszkańcy okolic uczestniczących w wydarzeniu stacji benzynowych, nie kryli frustracji, dodając, że korki i utrudnienia w ruchu ulicznym spowodowały ich spóźnienie się do pracy i szkoły.

Zdenerwowani byli też kierowcy, którzy pomimo wielogodzinnego oczekiwania, nie otrzymali darmowego paliwa w momencie, gdy na stacjach wyczerpał się limit.

Kolejna taka akcja odbędzie się 24 marca, od godz. 7 rano. Każdy kierowca otrzyma paliwo o wartości 50 dolarów. W momencie, gdy według Amerykańskiego Stowarzyszenia Samochodowego (AAA) ceny benzyny wzrosły do poziomu $4.55 za zwykłe i $5.32 za premium w Illinois, Wilson zamierza przeznaczyć na darmowe paliwo milion dolarów. 

 

Wilson dwukrotnie kandydował na burmistrza Chicago, ostatnio w 2019 roku. 

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----