Darmowe telefony dla milionów Amerykanów
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Nowy program rządowy oferuje darmowe telefony komórkowe i mobilne usługi hotspot milionom kwalifikujących się osób.

"Obecnie jest około 30 do 40 milionów ludzi, którzy nie mają dostępu do szybkiego internetu, a liczby te wzrosły niedawno z powodu problemów związanych z Covid-19" - powiedział Matthew Johnson, współzałożyciel TrueConnect, firmy oferującej usługi bezprzewodowe i współpracującej z programem Lifeline.

Johnson dodał, że program Lifeline został zapoczątkowany w latach 80-tych przez prezydenta Ronalda Reagana, ale zdecydowana większość Amerykanów o nim nie wie.

Lifeline zaczęło się jako sposób na zaoferowanie Amerykanom o niskich dochodach przewodowej linii telefonicznej ze sporym rabatem, ale w ostatnich latach uwaga została przesunięta na usługi bezprzewodowe, z bezpłatnymi telefonami i serwisem.

Podstawowa oferta Lifeline to niedrogi telefon z systemem Android, wraz z minutami na rozmowy i SMS-y oraz 3 gigabajtami danych każdego miesiąca. Kalifornia jest najbardziej hojna jeśli chodzi o nieograniczone rozmowy i SMS-y, podczas gdy inne stany zapewniają uczestnikom 1000 rozmów i wiadomości tekstowych. Jedyny warunek: aby usługa była aktywna, należy korzystać z telefonu przynajmniej raz w miesiącu.

Podobne programy mają też inne firmy, między innymi: Assurance Wireless, Q Link Wireless czy SafeLink Wireless. TrueConnect wyrażnia się tym, że obejmuje dodatki, a nawet produkuje własne smartfony, dzięki czemu może lepiej kontrolować jakość i minimalizować nadużycia.

"Wszystkie nasze produkty, w tym hotspot, są kompatybilne z siecią 4G LTE" - powiedział Johnson, który wyjaśnił, że działają one w sieci T-Mobile.

Plan obejmuje również połączenia do innych krajów, w tym Meksyku, Kanady, Chin, Wietnamu czy Korei.

"W Stanach Zjednoczonych dwa podstawowe programy, które kwalifikują się automatycznie, to Medicaid i Snap, a więc jeśli korzystasz z jednego z tych dwóch programów, kwalifikujesz się automatycznie" - powiedział Johnson. Istnieją również poziomy dochodów, dzięki którym można się zakwalifikować. Ponadto wielu bezrobotnym z powodu pandemii oferowany jest udział w nagłych wypadkach.

Wnioski można składać na stronie TruConnect.com do 8 stycznia 2021.

JM