Dla sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

21 lipca na platformie dwunastej w parku przy zbiegu ulic Cumberland i Irving Park członkowie Fundacji Parafii Strzelce Wielkie zorganizowali piknik charytatywny z okazji obchodzonego tego dnia w rodzinnej miejscowości odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.

Tradycyjnie już spotkanie pod chmurką członków fundacji rozpoczęła msza św. sprawowana przez kapelana organizacji, ks. Ryszarda Miłka w asyście księdza misjonarza z Krymu. Straż honorową podczas nabożeństwa odpustowego zaciągnęli kosynierzy. Wierni między innymi modlili się o powrót słonecznej aury po przedpołudniowych opadach. Okazało się, że na tyle skutecznie, iż po zakończeniu nabożeństwa słońce zaświeciło i towarzyszyło kilkusetosobowej grupie uczestników pikniku do późnego wieczora.

W ofercie programowej drugiej w tym roku imprezy, z której dochód zostanie przeznaczony na fundusz budowy dróżek maryjnych w strzeleckim sanktuarium, znalazły się liczne gry, zabawy, konkursy, loteria fantowa oraz zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Góra Band”. Fani siatkówki mieli okazję obejrzeć mecz o baryłkę piwa. Dla dzieci przygotowano przejażdżki kolejką parkową oraz zabawy w dmuchanych namiotach. Furorę wśród uczestników „zrobił” biało-czerwony Fiat 126P Wiesława Żółtowskiego, właściciela firmy United Export Import oferującej na chicagowskim rynku szeroki wachlarz produktów spożywczych oraz chemii gospodarczej z Polski. Goście zajadali się pysznymi golonkami, plackami ziemniaczanymi i kiełbaskami, nad przygotowaniem których czuwała liczna grupa fundacyjnych wolontariuszy. Jak zwykle duże emocje wzbudziło losowanie loterii fantowej, w której do wygrania był między innymi 50-calowy telewizor – jego szczęśliwym posiadaczem został były prezes Klubu Niedzielska Henryk Stąsiek, oraz przelot prywatnym samolotem nad centrum chicagowskiej metropolii. Szczęśliwcem, który wraz z fundatorem nagrody Chesterem Wojnickim będzie miał okazję podziwiać uroki chicagowskiej metropolii z lotu ptaka, został pan Zbigniew.

„Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w odpust naszej Pani Strzeleckiej tak licznie odwiedzili nasz piknik i tym samym wsparli nasze dzieło, jakim od 13 lat jest wyposażanie wybudowanego w 2005 roku sanktuarium. Zrobiliśmy już dosyć sporo w tym zakresie. Obecnie gromadzimy środki na budowę dróżek maryjnych, których szesnaście powstanie wokół świątyni oraz na otaczającym ją jeziorze. Będą miejscem modlitwy, odpoczynku i kontemplacji pielgrzymów odwiedzających strzeleckie sanktuarium. Ze wstępnych obliczeń wynika, że powinniśmy dzisiaj zgromadzić na ten cel ponad 7 tysięcy dolarów. Jako prezes pragnę w imieniu członków naszej fundacji i parafian jeszcze raz bardzo serdecznie i gorąco wszystkim uczestnikom pikniku podziękować za wsparcie swoją obecnością naszego przedsięwzięcia” – podsumował piknik prezes Stanisław Chwała.

W ciągu trzynastu lat charytatywnej działalności fundacji oddało się wypracować i sfinansować różnego rodzaju inwestycje wyposażeniowe konsekrowanego w 2005 roku kościoła na kwotę blisko 700 tysięcy dolarów.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak