Dla Szkaplerznej Pani
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Od trzynastu lat chicagowska Fundacja Parafii Strzelce Wielkie wspomaga finansowo wyposażanie wybudowanego w 2005 roku Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Strzelcach Wielkich. Na ten cel przeznaczony zostanie dochód z charytatywnego pikniku, który odbył się w minioną niedzielę na polanie trzynastej w Schiller Woods.

Spotkanie na łonie natury rozpoczęła msza święta sprawowana w polonijną uroczystość Bożego Ciała i Dzień Ojca przez kapelana fundacji, ks. Ryszarda Miłka, proboszcza parafii pw. św. Konstancji. Po nabożeństwie odbyła się część towarzysko-rozrywkowa.

Amatorzy tańca bawili się przy muzyce zespołu „Góra Band”. Dla dzieci przygotowano zabawy w dmuchanych balonach. Duże emocje wzbudził mecz siatkówki o skrzynkę piwa oraz losowanie loterii fantowej, w której główną nagrodę w postaci przelotu prywatnym samolotem nad Chicago wylosował Jan Czekaj. Piknikowa kuchnia serowała przesmaczne golonki z polowej kuchni. Równie dużym uznaniem cieszyły się placki ziemniaczane, kiełbaski i zimne piwo.

Przewodniczący fundacji Stanisław Chwała serdecznie dziękował wszystkim za przybycie i wspieranie tym samym charytatywnych działań fundacji. Dochód z pikniku zostanie przekazany na zakup śpiewników do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w rodzinnej miejscowości. W dalszych planach znajdują się dróżki maryjne, których budowa zostanie rozpoczęta po przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji i scaleniu ofiarowanych na ten cel gruntów wokół świątyni. Do tej pory fundacja zebrała i przekazała na pomoc rodzimej parafii ponad 600 tysięcy dolarów wypracowanych podczas pikników i zabaw oraz od prywatnych sponsorów. Najbliższą okazją do wzbogacenia pomocowego konta będzie kolejny piknik, który w tym samym miejscu został zaplanowany na 21 lipca, w dniu rodzinnego odpustu Matki Bożej Szkaplerznej w Strzelcach Wielkich.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak