----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem do Chicago wracają jesienne i zimowe wydarzenia kulturalno–rozrywkowe. Burmistrz Chicago Lori Lightfoot poinformowała, że w tym roku, począwszy od Halloween, do miasta powrócą uroczystości świąteczne, w których będzie można brać udział osobiście.

W Millennium Park znów będzie można jeździć na łyżwach, a 19 listopada wybrać się na uroczyste zapalenie lampek na bożonarodzeniowym drzewku. W ubiegłym roku ceremonia została przeprowadzona wirtualnie, a lodowisko McCormick Tribune w millenium Park było zamknięte przez cały sezon.

Do miasta także powraca tradycyjny świąteczny kiermasz Christkindlmarket. Niemiecki festiwal świąteczny na Daley Plaza i Gallagher Way będzie trwał od 19 listopada do Sylwestra, od poniedziałku do czwartku od godziny 3 po południu do 9 wieczorem, a weekendy od 11 rano do 10 wieczorem. Organizatorzy wkrótce ogłoszą zasady bezpieczeństwa, jakie będą towarzyszyć kiermaszowi. 

Burmistrz wraz z Departamentem Kultury i Wydarzeń przekazała także, że w całym mieście powrócą imprezy związane z Halloween. Ponadto w chicagowskim Centrum Kultury zostaną otwarte cztery wystawy w tym „Art and Race Matters: The Career of Robert Colescott."

Obwieszczenie jest częścią kampanii "Uchwyć kreatywnego ducha Chicago", która ma na celu zachęcić mieszkańców, jak i przyjezdnych, do ponownego odwiedzenia teatrów, muzeów, koncertów i wszelkiego rodzaju organizowanych w mieście imprez.

al