----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

19 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Ekstrawagancja czy... kontrowersja? Ostatnio wśród trendów ślubnych sprzedawcy zauważyli wzrost zainteresowania czarnymi sukniami.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy rezultaty wyszukiwania „czarnych sukni ślubnych” dorównały "białym sukniom ślubnym" - wynika z zestawienia Google Trends. Co więcej, we wrześniu i październiku 2021 roku "czarna suknia ślubna" była częściej wyszukiwana w Google niż "biała suknia ślubna" - donosi CNN.

"To zdecydowanie nasz ulubiony trend i uwielbiamy go. Czarne suknie są szykowne i dramatyczne" - powiedziała Laura McKeever, starszy menedżer ds. PR marki w David's Bridal, jednej z największych firm sprzedających suknie ślubne w Stanach Zjednoczonych.

Trend ten nabrał od zeszłego roku tak dużego rozpędu, że David's Bridal, który wcześniej oferował czarne suknie ślubne tylko na zamówienie, tej jesieni po raz pierwszy będzie miał w swojej ofercie najpopularniejsze fasony swoich sukni ślubnych w czerni. Będą dostępne w niektórych salonach oraz na stronie internetowej.

Dlaczego panny młode porzucają tradycyjną biel?

"Pojęcie tego, co uważane jest za tradycyjne, ewoluowało" - mówi McKeever na łamach CNN. Jej zdaniem wpływ na tę zmianę miała również pandemia. "W 2021 roku zaczęliśmy dostrzegać, że pary chcą odejść od tradycyjnych zasad ślubu” - zauważa. „Panny młode, które musiały przełożyć swoje śluby z powodu pandemii, chcą, aby ten dzień był wyjątkowy i niepowtarzalny. Chcą nosić to, na co mają ochotę, a nie to, co wypada. Wybierają nietypowe miejsca, a nawet noszą trampki. Panny młode chętnie wybierają także suknie w kolorze niebieskim, szampańskim, fioletowym i czerwonym”.

Choć czerń częściej króluje na jesiennych i zimowych ślubach, może ona być opcją na cały rok. Jeden z dużych sklepów internetowych sprzedających suknie oraz akcesoria ślubne, powiedział, że już podwoił liczbę czarnych sukien sprzedanych w 2022 roku w porównaniu do ubiegłego roku. Obecnie stanowią one od 8-10 proc. jego sprzedaży.

"Dla niektórych panien młodych biały kolor jest przestarzały, nieoryginalny. Czerń kojarzy się z hollywoodzkim przepychem czerwonego dywanu" - powiedziała Ranu Coleman, szefowa działu marketingu Azazie. "Czują, że przyciąga uwagę i spełnia wszystkie ich oczekiwania".

Trend ten częściowo napędzają również gwiazdy- zauważa - Amber McCasland, wiceprezes ds. globalnej marki i komunikacji na platformie sprzedażowej Poshmark.

„Bardzo dużo gwiazd założyło czarne suknie na Met Galę w 2022 roku, a wcześniej Christine Quinn z Selling Sunset zadebiutowała w takiej sukni na własnym ślubie. Panny młode czerpią inspirację od swoich ulubionych gwiazd, aby wyróżnić się w swoim wielkim dniu" - powiedziała McCasland.

Liczba wyszukiwań czarnych sukien ślubnych na Poshmark wzrosła o 75% w kwietniu w porównaniu z rokiem ubiegłym, ich sprzedaż wzrosła o 33% w tym miesiącu w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku.

Biel i tak króluje

Nie oznacza to jednak, że czerń w najbliższym czasie zdetronizuje białe suknie ślubne. Biel jest nadal najpopularniejszym wyborem. Niektóre panny młode na ceremonię zaślubin zakładają tradycyjną biel, a na przyjęcie wybierają czarną elegancję.

al

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----