Do Stanów Zjednoczonych bez wiz!
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, ogłosił w piątek zgodę na włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego.

We wrześniu, podczas spotkania z polskim prezydentem Andrzejem Dudą w Nowym Jorku, Donald Trump zapowiedział, że jeśli chodzi o program Visa Waier, wszystko zostało już właściwie zakończone i zacznie on obowiązywać w ciągu kilku miesięcy. Dzisiaj prezydent USA oficjalnie ogłosił wejście Polski do programu bezwizowego.

Odsetek odmów podań o wizy w konsulatach amerykańskich w Polsce po raz pierwszy w historii spadł do 2.8 proc. To o 0.2 proc. mniej niż poziom wymagany przez program bezwizowy. 

Obywatele Polski będą mogli podróżować do USA w celach turystycznych lub biznesowych na okres 90 dni bez konieczności wcześniejszego umawiania się z konsulem, teraz wystarczy rejestracja w elektronicznym systemie ESTA. Nie będą obowiązywać opłaty w wysokości 160 dolarów.

Jak przekazała ambasada amerykańska, włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego oznacza, że "obywatele polscy podróżujący na podstawie paszportów z chipami do odczytu komputerowego, którzy pomyślnie uzyskali autoryzację za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization [ESTA]), będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych i biznesowych do 90 dni bez wizy".

Placówka dyplomatyczna dodała, że osoby podróżujące z krajów objętych programem VWP muszą uzyskać autoryzację w systemie ESTA, która obecnie kosztuje 14 dolarów i jest ważna przez okres dwóch lat. 

Monitor

na podst. http://www.tvn24.pl