Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Kiedy nauczyciele chicagowskich szkół publicznych rozpoczęli strajk w 2012 roku, tysiące rodziców zaczęło szukać alternatywnych opcji opieki nad dziećmi. Tym razem CPS twierdzi, że wszystkie szkoły i budynki szkolne pozostają otwarte, nawet jeśli dojdzie do protestów.

Związki zawodowe nauczycieli zapowiedziały, że jednodniowy strajk odbędzie się 17 października, jeśli do tego czasu nie uda się osiągnąć porozumienia dotyczącego nowych kontraktów dla nauczycieli.

W czwartek burmistrz Lori Lightfoot zapowiedziała, że wszystkie budynki CPS pozostaną otwarte i będą serwować posiłki, nawet jeśli dojdzie do strajku.

„W przypadku strajku wszystkie budynki CPS pozostaną otwarte podczas normalnych godzin szkolnych, aby zapewnić uczniom bezpieczne miejsce do spędzenia dnia i ciepłe posiłki” – powiedziała.

Podczas ostatniego strajku nauczycieli w 2012 roku otwartych było około 150 szkół, a Chicago Park District nawiązał współpracę z CPS, oferując zajęcia dla dzieci.

Tuż po oficjalnym ogłoszeniu daty planowanego strajku, CPS wysłało emaile do rodziców z informacjami na temat planu awaryjnego, zapewniając, że wszystkie szkoły pozostaną otwarte w normalnych godzinach, wykorzystując pracowników i dyrektorów, którzy nie są częścią związków zawodowych. CPS poinformowało, że w tych godzinach nie będą odbywać się lekcje, ale uczniowie będą mieli dostęp do różnego rodzaju zajęć. Inne organizacje mogą również oferować wsparcie na terenach poza kampusem – wynika z zapowiedzi CPS. Zajęcia pozaszkolne, ewentualne wycieczki i wydarzenia sportowe zostaną odwołane. Tego dnia nie będą również kursować autobusy szkolne.

Zgodę na strajk wyrazili członkowie związku zawodowego SEIU Local 73 pracowników Chicagowskiego Dystryktu Parków Miejskich. Ten sam związek reprezentuje 7,000 pracowników szkolnych, którzy także przystąpią do akcji strajkowej z nauczycielami, jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte. Rzeczniczka Chicago Park District nie poinformowała, czy dystrykt zaoferuje dodatkowe usługi dla rodziców poszukujących alternatywnych opcji opieki nad dziećmi.

„Dystrykt parków obecnie ocenia, jakie zasoby może zapewnić na wypadek w strajku” – poinformowała.

W środę Chicago Park District zapowiedział, że strajk wpłynie na szereg oferowanych usług, od godzin otwarcia parków po wywóz śmieci.

Biblioteki publiczne w Chicago mają ponad 70 oddziałów w całym mieście. W przypadku strajku będą one oferować więcej zajęć dla dzieci – poinformowała rzeczniczka.

Również YMCA Metro Chicago już oferuje program School Days Out, w dni, kiedy szkoły w Chicago są zamknięte. Rzeczniczka YMCA zapowiedziała, że program zostanie rozszerzony, jeśli dojdzie do strajku.

Program jest oferowany w wielu lokalizacjach YMCA na terenie Chicago, dla uczniów w wieku od 5 do 12 lat, podczas którego dzieci biorą udział w wielu nadzorowanych zajęciach. Przestrzeń jest ograniczona, a dzieci przyjmowane są według kolejności przyjścia. Pobierana jest opłata.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location