----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Miasto przedstawiało nowy fundusz pomocowy o wartości 2.3 mln dolarów dla chicagowskich artystów, którzy utracili dochody w wyniku pandemii COVID-19.

Program "Chicago Creative Worker Assistance Program" został ogłoszony przez burmistrz Lori Lightfoot oraz Departament ds. Spraw Kultury i Wydarzeń Specjalnych. Dotacje wyniosą od 2 tys. do 5 tys. dolarów. Biuro burmistrz przekazało, że miasto planuje kolejne rundy pomocy finansowej w 2022 roku.

"Pandemia miała szczególnie niszczycielski wpływ na działalność artystyczną i kulturalną, ponieważ spektakle zostały odwołane, sale koncertowe zamknięte, a artyści stanęli w obliczu niepewności finansowej" - powiedziała Lightfoot w oświadczeniu. "Rewitalizacja naszej sceny artystycznej i kulturalnej jest niezbędna, abyśmy mogli wyjść z tej pandemii nie tylko na poziomie ekonomicznym, jak i społecznym".

W tym roku miasto zapewniło 100 milionów dolarów funduszy na wsparcie działalności artystycznej. W ramach budżetu na 2022 rok, Chicago zaproponowało dodatkowe 26 milionów na inwestycje w sztukę i kulturę.

Chicago Creative Worker Assistance Program zapewni granty pomocowe dla artystów i pracowników kreatywnych, w tym administratorów sztuki, artystów uczących, rzemieślników, kuratorów sztuki, niezależnych twórców i producentów.

Departament ds. Spraw Kultury i Wydarzeń Specjalnych planuje dwa spotkania, na których można uzyskać więcej informacji na temat przyznawanych grantów, pierwsze 26 października o 3 po południu oraz 27 października o 10 rano. Szczegóły na stronie ChicagoCulturalGrants.org

al